Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
01.06.2020 11:02

Хроніки коронавірусу. З життя медзамовників

Координатор з моніторингу медичних закупівель

Яким був травень?

Минув ще один місяць, що ми провели його на карантині. Але вже почалися певні послаблення, потрохи, невеликими кроками повертаємося до нормального життя. Ще невідомо, як саме  все трансформується після завершення пандемії, але про те, як саме здійснювались закупівлі товарів та послуг для боротьби з COVID-19 у травні та яких саме помилок допускались лікарні обговоримо зараз. 

Перш за все, звертаю увагу на зниження коронавірусних закупівель порівняно із попереднім місяцем, що може вказувати на певну насиченість необхідними товарами, а також про початок зменшення потреби в них. Крім того, як показав раніше проведений аналіз медичні установи можуть також задовольняти свої потреби з інших джерел. Так, засоби індивідуального захисту отримувались Київськими лікарнями від Департаменту охорони здоров’я, а також як благодійна допомога від громадських організацій.

Як саме змінилась картина щодо проведення закупівель для боротьби з коронавірусною хворобою наведено нижче.

 

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ

Кількість проведених закупівель за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19

13 722

9 005

Кількість замовників, що провели закупівлі

2 393

2 337

Кількість учасників, з якими укладено договори

3 484

2 630

Сума укладених договорів, тис. грн.

2 001 111,01

1 081 095,70

Результати за травень вказують, що замовники (лікарні) вже менше зацікавлені у здійснення закупівель за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19, але кількість цих замовників залишилася майже незмінною. А відтак, не зайвим буде нагадати про ті помилки, що їх раз за разом вчиняють медзаклади.

Перш за все, процедура Звіт про укладений договір COVID-19 здійснюється відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». В частині щодо внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» згаданий Закон не містить будь-яких обмежень в часі. Тобто, закупівля товарів та послуг за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19  здійснюється відповідно до згаданого Закону та норм, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 (зі змінами) (далі – Постанова КМУ № 225) та не обмежується певним терміном 3 місяці ‑ 4 місяці – півроку.

Трапляються прикрі випадки, коли замовники не перевіряють, чи включений  необхідний їм предмет закупівлі до відповідного Переліку, що затверджений вказаною  Постановою КМУ № 225 та закуповують товари, які не включені до Переліку, не мають відношення до боротьби з коронавірусною інфекцією, про що я вже неодноразово згадувала:
М’ясо, риба, хліб не допоможуть подолати коронавірусЩо закуповують лікарні під виглядом ліків для боротьби з коронавірусом? Чи допоможуть для боротьби з коронавірусом лікарням пральні машини?

Ще одне поширене порушення законодавства у сфері закупівель – неоприлюднення інформації про закупівлю, яка передбачена чинним законодавством.
Шановні медзамовники, знову нагадую, обираючи процедуру закупівлі Звіт про укладений договір COVID-19, ви зобов’язані провести її з урахуванням пункту 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», а саме – оприлюднити в електронній системі закупівель  звіт про укладені договоридоговір про закупівлю та всі додатки до ньогозвіт про виконання договору відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

У травні також були внесені зміни до Постанови КМУ № 225, згідно з якими замовники, що проводять закупівлю за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19 зобов’язані зазначати у звітах інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Де отримати таку інформацію, як саме її вказувати ? Детальніше – тут

Отже, за результатом аналізу проведених медзакладами коронавірусних закупівель у травні спостерігаємо поступове зниження порівняно із попереднім місяцем. Разом з тим, наявність однакових помилок, що їх допускають замовники, а також стабільно висока кількість особистих звернень лікарень по телефону або в месенджери, вказує на необхідність подальшого постійного моніторингу медзакупівель та надання відповідних роз'яснень.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи