Інформація про кінцевого бенефіціара в коронавірусних закупівлях
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 внесено зміни, зокрема на уповноважену особу тепер також покладено обов’язок зазначати у звітах інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.
Оприлюднення інформації під час проведення коронавірусних закупівель. Яка в цьому необхідність?
Медзамовники часто про це не просто забувають, а в телефонних розмовах навіть дивуються – коли дізнаються про обов'язок оприлюднення окрім звіту про укладений договір ще й безпосередньо договору зі всіма (!!) його додатками!
Отже, замовники, якщо ви обрали процедуру закупівлі Звіт про укладений договір COVID-19, ви оприлюднюєте в електронній системі закупівель звіт про укладені договори, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».
Зазначені вимоги передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». Тим же законом передбачена відповідальність замовника за порушення встановлених норм.
Але з’явилися ще одна новина, про яку мають знати замовники, що здійснюють закупівлі за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19. Постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 376 (далі - Постанова № 376) внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225 (далі - Постанови КМУ № 225), зокрема, наступного змісту: абзац п’ятий пункту 6 після слів і цифр “коронавірусної хвороби (COVID-19)” доповнити словами і цифрами “, та інформації відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю”. Це означає, що на уповноважену особу тепер також покладено обов’язок зазначати у звітах інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.
Як саме зазначається така інформація та де її отримати? Від постачальників вимагати додатково нічого не потрібно, потрібну інформацію можна отримати в Єдиному державному реєстрі.
Тож для зазначення інформації в системі замовнику потрібно:
‑ Зайти на сайт ЄДР за посиланням;
‑ Ввести в поле пошуку ЄДРПОУ підприємства з яким було укладено договір. Не забудьте перед цим натиснути “Юридична особа”;
‑ Для перегляду інформації про кінцевих бенефіціарних власників натисніть “Детальніше”;
‑ В розділі КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ скопіювати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника;
‑ Додати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в звіт в поле “Примітки” або «Інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг»;
‑ Після публікації звіту дана інформація буде відображена в звіті, отже вимоги Постанови КМУ № 225 будуть виконані.
Крім того, команда Prozorro працює над тим, щоб спростити роботу Замовника. Саме тому в системі скоро в звітах з позначкою Covid-19 буде формуватись звіт з ЄДР по аналогії з тим, що наразі формується при проведенні конкурентних процедур закупівлі.
Звертаю також увагу замовників, що пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” передбачено, що в Єдиному державному реєстрі міститься інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа.
Тобто, Єдиний державний реєстр може не містити дані про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів господарювання, засновниками яких є фізичні особи. І звичайно, інформації про фізичних осіб-підприємців вказана зміна також не стосується.
І особливо хочу відмітити про актуальне для всіх питання – а яка відповідальність передбачена за не оприлюднення у звіті інформації про кінцевого бенефіціарного власника?
Відповідальність за порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», а саме пунктом 9 цього Закону.
У разі недотримання вимог щодо публікації звіту про договір про закупівлю, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.
Необхідність оприлюднювати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника суб’єкта господарювання встановлена Постановою КМУ № 376. Але відповідальність за неоприлюднення замовником такої інформації не передбачена жодним нормативно-правовим актом.
Шановні замовники, будьте уважними при виборі процедури закупівлі та її проведенні, обираючи коронавірусну закупівлю не забувайте звірити предмет закупівлі із Переліком та вчасно опублікувати всі звіти, інформацію та документи, що передбачені законодавством.
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан вчора о 23:44
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак 17.01.2025 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін 17.01.2025 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко 17.01.2025 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда 17.01.2025 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2327
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1934
-
Трамп запустив власну криптовалюту $TRUMP: скільки коштує
Фінанси 1646
-
Mocha Mousse — наймодніший відтінок сезону, який він і як його додати до свого образу
Життя 1615
-
Приватні літаки багатіїв прибувають у Мар-а-Лаго на зустрічі з Трампом – Bloomberg
Бізнес 1560