Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.12.2013 11:24

Влада м. Артемівськ не проти пошукати в землі закопаний пам’ятник Т.Ше

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Влада м. Артемівська не проти знайти закопаний радянською владою пам’ятник Т. Шевченку.

Влада м. Артемівська не проти знайти закопаний радянською владою пам’ятник Т. Шевченку.

 

 За інформацією, яку було знайдено у архівах Артемівського краєзнавчого музею, пам’ятник Тарасу Шевченку в м. Артемівську Донецької області був встановлений в 30-ті роки ХХ ст. в міському парку культури та відпочинку. Пам’ятник стояв до 1960-их років. Потім був демонтований. Документальних свідчень причин демонтування, місце його подальшого знаходження немає. Не з’ясованим залишається питання про матеріал виготовлення пам’ятника: чи то бетон, чи то гіпс.

 

В той же час, артемівська влада повідомила, що незважаючи на те, що у парку культури та відпочинку в останні роки проведено капітальну реконструкцію, ознак зберігання в землі об’ємних конструкцій не виявлено.

 

Враховуючи це, необхідно провести різнопланові дослідження, а саме: в архівних установах з’ясувати точне місце розташування пам’ятника, матеріал, з якого від виготовлений. Якщо цей пам’ятник міг зберегтися в землі понад 50 років, то треба провести геологічні дослідження та археологічні розкопки щодо його знаходження. Всі ці роботи потребують додаткового фінансування, що не передбачено у бюджеті міста.

 

Я радий, що артемівська влада за проведення досліджень та пошук пам’ятника. Але збереження культурної спадщини - це, звичайно, справа не лише окремого містечка, а загальнодержавна. Тому, я, безумовно, звернуся до Міністерства, щоб вони знайшли на відповідну справу необхідне фінансування.

 

Нагадаю, під час мого робочого візиту на Донеччину, відвідуючи м. Артемівськ, я дізнався, що в 110-ту річницю з дня смерті Т.Г. Шевченка в м. Бахмуті (нинішній Артемівськ) радянська влада провела спецоперацію: вона закопала в кількаметрову яму пам’ятник Т.Г. Шевченка в парку. Є багато свідків, які точно знають місце, де його закопали. Це було біля нинішнього райвідділу міліції.

 

За словами місцевих жителів, це була бетонна фігура Тараса Григоровича висотою у 3 м., який сидів у кріслі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]