Мільйон доларів за півмільйона українців!
У п'ятницю, 24 червня, Кабмін на 40% скоротив перелік професій і посад працівників з так званих "Списків №1 і №2" із шкідливими умовами праці. Це одна з поступок, яку, ніби-то, прем'єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно, позиціонується як сп
У п'ятницю, 24 червня, Кабмін на 40% скоротив перелік професій і посад працівників з так званих "Списків №1 і №2" із шкідливими умовами праці. Це одна з поступок, яку, ніби-то, прем'єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно, позиціонується як спосіб не підвищувати пенсійний вік.
До першого списку відносяться професії з найбільш небезпечними умовами праці. Це гірничі спеціальності – інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті у вугільній галузі, чорній металургії і тд., а також льотчики, атомники, метробудівці й ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов'язаних зі сплавами металів, ті, що працюють із вибухівкою, азбестом, склом та ще багато інших спеціальностей, умови праці на яких не тільки шкідливі здоров’ю але й життю людини.У другій список входять машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі спеціальності викладачів, більшість медпрацівників, слюсарі деякі спеціальності металургів й навіть працівники театрів і цирків.
Одним розчерком пера прем‘єр Гройсман позбавив 418 тисяч трударів права виходу на пільгову пенсію! А це майже половина(!) тих, хто на неї мав право до цієї «чорної п ятниці », але постраждалих від такої «оптимізації» може бути і більше, оскільки офіційних даних влада не надає. За підрахунками Конфедерації вільних профспілок України на сьогодні 1 млн. 40 тис. осіб працюють в шкідливих умовах, офіційної статистики немає. Відтепер кожен другий з них – позбавлений права пільгового виходу на пенсію. Якщо попередня редакція Списків уміщалася на 192-ох сторінках, то нова версія усього на 62-ох! За цими 130 сторінками стоять сотні тисяч сімей та простих громадян! В цей же час Кабмін хвалиться «досягненням», що такими «оптимізаціями» вони скоротять дефіцит Пенсійного фонду аж на 25,9 млн. грн. Цікавим фактом є те, що на сьогоднішній момент немає нових списків у відкритому доступі, хоча рішення по них уже прийнято. Вдумайтесь на секунду, прийняття рішення транслювалося в прямому ефірі, рішення було прийнято під прицілами десятків телекамер, а рішення на сайті Кабінету Міністрів відсутній до цих пір!
Ще одним жахливим фактом є те, що при підготовці цих драконівських скорочень ні Уряд, ні Міністерство соціальної політики України не провили ні атестації робочих місць, ні консультацій з профспілками, ні з трудовими колективами. В умовах абсолютної відсутності соціального діалогу та ігноруванням владою профспілок, незважаючи на протести трудових колективів, десятки звернень до Мінсоцполітики та Кабінету Міністрів України, великої акції Конфедерації вільних профспілок України 28 квітня 2016 року, коли на вулиці вийшли тисячі залізничників, медиків, освітян з рядом вимог, і однією з головних було саме не переглядати Список 1 і 2 Конфедерація вільних профспілок України не бачить іншого виходу крім того щоб розпочати судовий процес проти Уряду. І ми готові пройти цей шлях до Європейського і немає жодних сумнівів, що ми виграємо.
Зважаючи на всю серйозність ситуації та відверте знущання Конфедерація підняла дане питання на міжнародний рівень, про ситуацію зі Списками №1 та №2 знають в Міжнародній конфедерації профспілок, а також в «Industriall».
До речі, Конфедерація вільних профспілок незважаючи на всю критичність ситуації має і позитивні результати в цьому напрямі: нам вдалося в процесі підготовки нової редакції Списків №1 та №2 таки відстояти ряд пунктів стосовно працівників медичної галузі, які не втратили своїх позицій у Списках !
Ми закликаємо всіх громадян України, працівників усіх галузей та спеціальностей приєднатися до нашої спільної боротьби! Це стосується кожного! У цих «Списках» професій, що випали може не бути Вашої професії, але точно є професії Ваших матерів, братів, сестер, Ваших дітей!
Тільки разом – переможем!
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 141366
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21073
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9139
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8693
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7601