Як поживають патенти у США ?
Патент у США з кожним роком все важче отримати в зв?язку із глибоким аналізом патентоздатності технічного рішення закладом експертизи американського патентного відомства.
Патент у США з кожним роком все важче отримати в зв?язку із глибокиманалізом патентоздатності технічного рішення закладом експертизи американського патентного відомства. Хочавсе ж, як відзначають представники юридично-патентних компаній, близько 50%діючих патентів у США не відповідають умовам патентоздатності. Поняття«патентоздатність», зазвичай, нівелюється при судових спорах між компаніями. Зокрема,при патентних спорах, існує багато випадків коли два винахідники (або й більше)доводять своє право авторства на розробку у суді. Як виявляється, в США близько100 судових процесів щорічно присвячені саме встановленню авторства патенту.Проблеми, що виникають – це визначення вкладу винахідника у розробку, суму йоговинагороди, належність прав. Порушення патентів у США – це повсякчаснапрактика, тому послуги патентних повірених та агентів завжди користуютьсяпопитом. Цікавою особливістю операцій із патентами є практика деяких фірм, що вСША називають «патентними тролями» - коли фірма скуповує патенти компаній тапотім надсилає претензію про порушення патенту іншими компаніями, пропонуючи їмкабальні умови купівлі патенту або права на його використання, погрожуючи судом(в разі їх незгоди це прийняти).
Вартість патентування у США становить значну суму і складає від 7-10тис. доларів до десятків тисяч доларів, і може тривати до 5-7 років та залежитьвід складності заявки та завантаженості патентного відділу, що здійснюєекспертизу (в деяких галузях заявки лежать без розгляду до 2-3 років). Ці сумиі строки є тривалими для американських компаній, тому доцільність «патентуватичи не патентувати» - це проблема, з якоюстикаються інноваційні компанії США. Деякі компанії обирають спосіб захистусвоїх розробок в якості «ноу-хау» (комерційної таємниці), що значно дешевше та,як показує досвід, буває значно ефективніше (за умови належним чиномрозробленої системи її захисту).
В США, на відміну від нашої системи патентування, існує пільговийперіод, що складає 1 рік – до фактичного подання заявки на винахід подаєтьсяпопередня заявка, в якій у короткій формі викладається суть винаходу. Такимчином, заявник отримує пріоритет заявки і протягом року готує повноцінну заявкуна винахід. Поняття «корисна модель» відсутнє, тому запатентувати технічнерішення у США є можливим лише як винахід.
Зазвичай, патентні повірені у США – це професіонали у галузіпатентного права, юристи, які додатково мають технічну спеціалізацію у певнійгалузі. Патентні агенти – спеціалісти у технічній галузі, що прослухали загальнийкурс «інтелектуальна власність» (отримали спеціальні знання у цій сфері)- вонискладають заявки на винаходи. Іноземні заявники для отримання охорони своїхтехнічних рішень повинні звертатись до патентного повіреного, проте якщонаприклад, є два заявники, один з яких резидент Сполучених штатів, а другий,приміром – українець, то зазначивши американську адресу для переписки, такізаявники можуть подавати заявку напряму без необхідності використання послугпредставника у справах інтелектуальної власності (при патентуванні по системі PCT або напряму). Такаоперація дозволяє значно зекономити на патентуванні, проте існує великаймовірність додаткових запитів від патентного відомства США через брак досвідупатентування у США (правила оформлення патентів відрізняються від вітчизнянихправил).
Широко існує практика, коли патентні повірені стають консультантами зпитань інтелектуальної власності при університетах. Послуги з питаньінтелектуальної власності (а саме – консультаційно-дорадча підтримка) дляуніверситету надаються на безкоштовній основі, проте у фондах університетськихцентрів трансферу технологій закладено видатки на патентування. Саме тодіпатентний повірений надає платні послуги. Разом із тим, зазвичай патентніповірені, які до того ж ще займаються юридичною практикою, маючи певні зв’язкита знайомства серед великих компаній, виступають і своєрідними маркетологамитехнологій та посередниками при здійсненні трансферу технологій, оскількирозповсюджують інформацію про потенційно привабливі для ринку технології середсвоїх клієнтів. Співпраця ж з університетами збільшує авторитет патентногоповіреного у сфері інтелектуальної власності через таке консультування.
Виходить, патентам у США живеться непоганоJ.А як почуваються себе наші охоронні документи ?..
- Вимога щодо посвідчення заповіту при свідках при наявності хвороби заповідача Євген Морозов вчора о 21:08
- Використання подарункового сертифікату платником єдиного податку Євген Власов вчора о 19:07
- Виклики і тенденції. Що чекає на український бізнес в 2025 році Віктор Андрухів вчора о 17:46
- Як повернути активи за кордону: адвокатський погляд на спецконфіскацію, практику й виклики Дмитро Зенкін вчора о 13:51
- Юридичні нюанси встановлення когенераційних установок для виробництва та продажу е/е Ростислав Никітенко вчора о 12:09
- Бідних стає все більше Андрій Павловський 26.12.2024 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов 26.12.2024 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 26.12.2024 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 26.12.2024 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 26.12.2024 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 26.12.2024 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 26.12.2024 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 26.12.2024 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 25.12.2024 14:21
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 893
- Бідних стає все більше 405
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 270
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 245
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience 76
-
Суд заборонив продавати речі Медведчука, зокрема вже продані
Бізнес 24953
-
Українці вже не хочуть працювати за низьку зарплатню у Польщі. Скільки вимагають та отримують
Фінанси 19212
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 16906
-
Київстар починає згортати технологію 3G. З яких міст почнуть
Бізнес 6187
-
Компанія, яка будувала Дегтярівський міст, отримала від Києва новий багатомільйонний контракт
Бізнес 5507