Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.11.2023 11:12

З початку 2023 року понад 1 млрд грн. принесли організаторам земельні торги

Адвокат, партнер Адвокатського обʼєднання "Schendler" та співзасновник "Надра Інвест Консалтинг"

Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4.7 тис. успішних онлайн-аукціонів.

Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі заробили вже понад 1 млрд гривень. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.

Майже 790 млн гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель.

Ще понад 290 млн грн. на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.

З початку 2023 року земельні торги оголосили 1.2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося понад 7 тисяч учасників

Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області — майже 500.

До топ-5 регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.

Майже вісім сотень торгів у системі перебувають на етапі укладання угод, що може принести організаторам ще понад 213 млн гривень. Кожен охочий може позмагатися за майже 2.3 тисячі ділянок, що сьогодні виставлені в системі для оренди або купівлі. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи