Створення комфортного середовища: тренд часу чи необхідність
Які основні тренди з благоустрою територій житлових комплексів спостерігаються на ринку сьогодні, хто є ініціатором нових ідей та фішок та у скільки обходиться комфорт для мешканців забудовнику
Сучасний інвестор не шукає виключно квадратні метри, він прагне жити в комфортному середовищі. У нього є бажання вийти на територію, прогулятися затишними алеями, присісти на зручну лавицю у затінку, а не під палючим сонцем. В результаті, серед представлених ЖК в одному сегменті він обере саме той, що найбільше відповідає його очікуванням та вимогам. Відповідна поведінка з боку інвесторів стимулює девелоперів ретельніше вивчати цільову аудиторію кожного конкретного комплексу. Таким чином можна передбачити всі можливі сценарії поведінки майбутніх мешканців і створити необхідні умови для максимальної варіантності відпочинку.
Нормативне регулювання
Зауважу, що всі питання з планування земельної ділянки, в рамках якої здійснюється й посадка будинку, та його будівництво, а також, власне, благоустрій, тобто, організація цієї території, регламентується Державними будівельними нормами України (ДБН). І хоч остання редакція цього документа була прийнята минулого року, деякі норми-атавізми в ній все-таки залишились.
Отже, хай там як, але площа під забудову будинку, розміри та основний перелік майданчиків, який повинен бути у складі прибудинкової території визначається згідно з новими будівельними нормами, а відповідні розрахунки проводяться з урахуванням висотності будівель, об’єму будівництва та щільності прогнозованого населення.
Основні тренди
Завдання ж проєктувальників – передбачити та запроєктувати зручні маршрути та функціональне зонування території відповідно до життєвих сценаріїв майбутніх мешканців, що є першим з основних трендів благоустрою.
Так, ще на етапі підготовки одного з наших проєктів, ми, зокрема, орієнтувалися на природне оточення комплексу, головною особливістю якого є наявність великих паркових зон. Аби вписатися у ландшафт мікрорайону, на території ЖК було запроєктовано власний парк площею 1,5 га. Також особливого та індивідуального стилю комплексу надає ландшафтний дизайн з продуманою концепцією озеленення, якій підпорядковані квіткові композиції, висадка певних груп рослин та дерев.
Озеленення, до речі, є другим з основних трендів благоустрою. Зелені зони вигідно доповнюють будинки, підвищують комфорт та позитивно впливають на здоров’я людей. Цього року перші два тренди набули ще більшої актуальності внаслідок появи епідемії коронавірусу.
Окреме місце серед трендів займає увага до запитів дітей різного віку та потреб. Дитячі майданчики стандартного типу давно відійшли у небуття. Їх місце займають розвиваючі зі спеціальним проти травматичним покриттям, що зроблені на замовлення за індивідуальним дизайном, та більш спеціалізовані – такі, що враховують вікові особливості дітей, та специфіку особливостей діточок з особливими потребами.
Наступний – підтримка здорового способу життя. Сьогодні є багато прихильників пробіжок, велосипедного спорту, катання на роликах, сегвеях, що передбачає наявність спеціально обладнаних місць. Ніхто не заважає замовникам будівництва зробити відповідні доріжки та смуги. Влаштувати майданчики з вуличними тренажерами для дорослих та підлітків. Накрити футбольні та волейбольні поля необхідним якісним спеціалізованим покриттям, що є, до речі, одним з недешевих на сьогодні задоволень.
Помітно змінюється й підхід до організації місць відпочинку. Людям подобається відпочивати в оточенні артоб’єктів, фонтанів, цікавої гри освітлення. Тож на шляху до перемоги в перегонах за прихильність інвесторів, окрім обізнаності щодо уподобань та запитів споживачів, забудовнику необхідно навчитися вмикати не абияку креативність.
Вартість
Вартість оснащення прибудинкової території в середньому складає 3-5% від загальної вартості будівництва комплексу. Проте подальша доля цієї краси залежить виключно від усвідомлення мешканцями того, що збереження та підтримка оснащення прибудинкової території, яку вони отримали від забудовника, вимагає вкладень. До речі, витрати, пов’язані з благоустроєм території, в структурі комунального платежу складають лише 10-12%. На жаль, сьогодні серед споживачів паралельно з ґрунтовними вимогами щодо оснащення та оздоблення прибудинкової території прослідковується тенденція низької культури оплати за її догляд незалежно від класу комплексу.
Отже, наявність зеленних насаджень, різноманітність навколишньої інфраструктури, продумане планування простору – фактори, що визначають якість місця для життя мешканців та рівень соціальної відповідальності бізнесу.
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук вчора о 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук вчора о 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін вчора о 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич вчора о 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький вчора о 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк 20.05.2025 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 20.05.2025 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 20.05.2025 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 20.05.2025 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 20.05.2025 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 19.05.2025 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 19.05.2025 10:13
-
Андрій Портнов: історія, що починалась в кримінальному Луганську, а закінчилась у Мадриді
44876
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 20990
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
6989
-
Росія ударила по Шостці. Пояснюємо подвійну загрозу новини про "70 загиблих на полігоні"
5553
-
Політичний покер. Як CША програють підготовку до війни з Китаєм, а Путін цим користується
5080