Відкриття книгарень — вагомий внесок у книжкову галузь країни
Книжки не на часі? Авжеж, це неправильне твердження. Ми маємо розуміти, що війна триває не лише на лінії фронту, і боронити Україну й українське не менш важливо в тилу.
Нещодавно в мережі з’явилась інформація, що окупанти вивезли з Донеччини 9,5 тисяч книг українською мовою, натомість активно завозять свої. Так, лише за один місяць на Луганщину ввозять понад 80 тисяч книжок. Таким чином вони намагаються знищити українську культуру.
Незважаючи на обставини, видавнича галузь продовжує розвиватися, а за рік війни відкрилося чимало нових книгарень у різних куточках нашої країни. І перед самим Великоднем відкрився «Книголенд» у Рівному. Чи важко запроваджувати це зараз? Так, безперечно. Проте видавці, власники книжкових магазинів і клієнти щиро вірять: Закон про підтримку української книги, що був прийнятий ще в 2022 році, почне діяти. Законом передбачається компенсація від держави на оренду приміщень українським книгарням та видачу спеціальних сертифікатів на придбання книг новонародженим і дітям, що досягли 14 років. Реалізація програми повинна сприяти книгорозповсюдженню та підтримці книговидання, яке зазнало чималих втрат від початку війни. Він мав набути чинності в січні 2023 року, проте через нестачу фінансування було прийнято рішення про його відтермінування до кінця воєнного стану.
Але саме зараз, коли ми маємо боронити українську культуру й розвивати її, виховувати ерудованих дітей і розвиватися особисто, важливо підтримувати українські книгарні і забезпечувати їхню стійкість. Маємо пам’ятати, що книговидання є складовою культурної ідентичності нації, що сприяє рівню освіченості громадян, збереженню та примноженню духовної спадщини нашого народу. Сьогодні на поличках книгарень складно знайти графоманську чи неякісну літературу, а ті новинки, що виходять зараз, швидко стають бестселерами, і це дуже хороший знак. Не менш важливо те, що, попри повномасштабне вторгнення, люди знаходять час, сили та кошти, щоб придбати та прочитати книгу. Це ще раз показує, наскільки нескореною є українська нація. Мистецтво, зокрема література, не залишається осторонь у той час, як на фронті здобувається перемога. І ми маємо остаточно й назавжди витіснити ганебну російську культуру з наших мізків.
Діти повинні навчатися українською мовою, спілкуватися й читати нею, бо за ними майбутнє. За нами - сьогодення, і ми повинні зробити все можливе та неможливе для перемоги на всіх фронтах. Ми гідні того, щоб споживати якісну літературу, як українську, так і зарубіжну, але саме рідною мовою. Тож читаймо українською! Підтримаймо книжкову галузь України!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427