Коли громадський транспорт в Україні стане безпечним і комфортним?
Україні потрібен закон, який встановить стандарти безпеки і комфорту у громадському транспорті.
Сьогодні будівництво зручного транспорту є ініціативою самих автовиробників, а не вимогою законодавства. Перевізники ж часто намагаються зекономити за рахунок комфорту пасажирів, купляючи «голі» автобуси і тролейбуси у найдешевших комплектаціях. Або навіть перелаштовують вантажні маршрутки на пасажирські, тим самим наражаючи людей на небезпеку. Аби покласти край подібним схемам, варто звернутись до європейського досвіду і встановити чіткі стандарти.
Безпека як норма пасажирських перевезень
В Україні контроль за якістю пасажирських перевезень у громадському транспорті практично відсутній. Відповідно до законодавства, міський транспорт має відповідати загальним технічним умовам, але жодним умов щодо його безпеки і комфорту немає. Так само немає граничного строку експлуатації громадського транспорту. Адже за офіційними даними, майже 95% транспорту на українських дорогах на ходу більше 20 років.

Ще одна моторошна статистика: у 2017 році на дорогах України сталося 2 588 дорожньо-транспортних пригод за участі громадського транспорту. Серед причин: аварійний стан автотранспорту, нехтування правилами дорожнього руху з боку водіїв. Важливо, що порівняно з 2016 роком аварійність в Україні зросла. На думку експертів, це пов’язано також із діючим мораторієм на ліцензійні перевірки перевізників.
Навіщо потрібні такі перевірки? Аби оглянути місце, де зберігаються транспортні засоби, з'ясувати, чи проходять водії медогляд, чи оглядає автобуси і тролейбуси механік, чи є взагалі ліцензія на здійснення перевезень. Зараз же транспортні компанії жодним чином не контролюються ані законом, ані повноважними органами.
Аби підвищити безпеку на українських дорогах потрібно почати із законодавчого закріплення безпекових стандартів у громадському транспорті, заборонивши аварійним автобусам виходити на маршрути. Треба чітко прописати строки експлуатації громадського транспорту, які не повинні перевищувати 8-10 років. Також важливо скасувати заборону на перевірки перевізників, взявши під контроль транспортні організації. І по можливості відмовлятись від маршруток у містах на користь великих автобусів.

Важливо пам’ятати, що від технічного стану громадського транспорту залежить безпека і навіть життя пасажирів. Українці мають право на безпечні перевезення і досягти цього просто, нарешті взявши на контроль галузь громадськиим перевезень.
Яким має бути комфортний транспорт?
Закон потрібно ухвалити не тільки для того, щоб у громадському транспорті стало їздити безпечно, але й комфортно. Законодавство має передбачати чіткі критерії, яким має відповідати сучасні автобуси і тролейбуси.
Обов’язкові умови: антиковзаюче покриття, кондиціонер і система опалення, ремені безпеки, пристосованість для людей з інвалідністю. Не зайвими також будуть наявність GPS-системи і підключення до єдиного диспетчерського центру для забезпечення чіткого таймінгу руху.
Електронні табло із зупинками і планом маршруту, відкривання дверей після натискання спеціальної кнопки в салоні або зовні – також підвищать зручність.
У Європі нові автобуси не тільки мають низьку підлогу, а й можуть нахилятися вбік на зупинці, щоб людям було простіше зайти. Безкоштовний доступ в інтернет через Wi-Fi також додасть балів до комфорту пасажирів.
Так само критерієм комфортності громадського транспорту є облаштування зупинок, де приємно сісти, сховатись від спеки або зливи. Сучасні зупинки повинні бути облаштовані електронним табло із інформацією про час прибуття автобусу або тролейбусу.
Закономірно, що із підвищенням цін на громадський транспорт в Україні має підвищуватись якість умов. На жаль, без належного контролю перевізники не дотримуються навіть очевидних речей. Як наприклад, щоб руховий склад транспорту повинен бути чистим як усередині, так і ззовні.
Комфорт і безпека у громадському транспорті не мають бути чиєюсь примхою, це має бути нормою, тим стандартом від якого не можна відхилятися.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32855
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12361
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8436
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7395
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6308