Revolut: примусове звільнення "за власним бажанням"
Британський фінтех-стартап Revolut під час коронавірусного локдауну змусив кілька десятків співробітників покинути компанію за власним бажанням.
Британський фінтех-стартап Revolut під час коронавірусного локдауну змусив кілька десятків співробітників покинути компанію за власним бажанням. Більш ніж 50 співробітникам компанії в офісах Польщі і Португалії довелось написати заяву про звільнення за угодою сторін під погрозою звільнення. Юридичних підстав на це не було, як вважають самі працівники.
За словами однієї з них, співробітниці служби підтримки в Кракові, їй запропонували підписати одну з двох заяв: про звільнення за незадовільну роботу або про звільнення за угодою сторін. У другому випадку їй пропонували виплату вихідної допомоги. На прийняття рішення працівниці дали пів години. В результаті жінка вибрала звільнення за угодою сторін, щоб не нашкодити власній кар'єрі. Інші працівники розповідають, що декого про скорочення керівництво компанії сповістило за дві години до початку зміни.
Крім звільнень, Revolut намагалися скоротити витрати на співробітників, запропонувавши їм пожертвувати частково чи повністю свою зарплату на акції компанії . Так звана схема SSS — salary sacrifice scheme. Причому акції в цій схемі пропонувались по ціні, вдвічі вищій за реальну — $121.4 за штуку (актуальна на лютий 2020 року).
На цю пропозицію змушені були погодитись близько 60% співробітників. Таким чином в Revolut розраховували щомісяця економити по $900 тисяч.
Реакція компанії. У Revolut заявили, що дійсно «невелика кількість працівників» покинула стартап через неефективну роботу. При цьому керівництво і менеджер по персоналу повідомили їм про причини звільнення в усній і письмовій формах, стверджує представник компанії.
Висновки та рекомендації. Для обслуговування клієнтів на декількох мовах Revolut наймає людей з усього світу і оформлює їм вид на проживання. В польському, наприклад, офісі працювали співробітники з Італії, Чилі та Індії. Наймаючи працівників з інших країн, керівництво компанії несе подвійну відповідальність, розуміючи, що після звільнення деякі з них залишаться в чужій країні без роботи і медичного страхування.
Маніпулювати працівниками в сьогоднішній скрутний час стало легше. Звичайно, кожен, хто боїться втратити роботу, пожертвує однією зарплатою, щою вберегти своє робоче місце. Звичайно, більшість піде на угоду з керівництвом і напише заяву за угодою сторін за грошову компенсацію і не буде псувати свою кар’єру.
Приймаючи такі кардинальні рішення, шантажуючи своїх працівників, Revolut повинні були б розуміти, що серед 50 звільнених працівників, знайдеться один, хто не буде мовчати. І якщо виясниться, що звільнення були дійсно незаконні, компанії доведеться відповідати за це в залі суду. І, можливо, це коштуватиме їй набагато дорожче, ніж виплата заробітних плат.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32826
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12351
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8425
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7381
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6300