Як створити успішний стартап. Сім базових порад
Висока конкуренція, відсутність стратегії та фінасування, регуляторні бар’єри – це виклики, з якими стикаються стартапи на всіх етапах існування. Спробуємо розібратися, як можна їх уникнути.
За чотири роки роботи у Фонді Східна Європа мені пощастило ознайомитися із сотнями заявок (710, якщо бути точним) і поспілкуватися з десятками стартапів, які перетворилися на успішні проєкти.
З огляду на цю значну вибірку проєктів я хотів би поділитися з читачем корисними порадами та загальними рекомендаціями, які допоможуть наявним та майбутнім стартаперам набратися сміливості та почати втілювати свої ідеї в життя.
1. Зосередьте функціонал свого проєкту на вирішенні наявних проблем
Звісно, ви можете створити креативний і творчий проєкт, але найважливішим показником успіху є задоволення реальних потреб цільової аудиторії, для якої ви його створюєте. Найбільшого успіху досягають ті команди, які відповідають потребам споживачів і здатні адаптуватися, коли ці потреби змінюються.
2. Збирайте цілісну команду
Бачення вашої кінцевої мети як лідера може бути винятково вашим, а допомога точно знадобиться. Для досягнення цілей у створенні та розвитку проєкту вам потрібно оточити себе людьми, які розуміють ваше бачення та можуть допомогти своєю експертизою.
3. Підготуйте якісний робочий план
Розроблення такого документу потребуватиме значних зусиль. Детально випишіть усі заходи та активності, які потрібно провести від народження ідеї до запуску першої стабільної версії. Це допоможе вам максимально зосередитися на виконанні завдань у майбутньому і мінімізує розпорошення уваги та втрати часу й марні імпульси.
4. Плануйте успіх і працюйте задля цього
Якою б не була кінцева мета вашого проєкту, орієнтуйтеся на успіх від самого початку і працюйте в цьому напрямку. Обставини будуть постійно змінюватися, як у позитивний, так і в негативний бік, незалежно від вашого контролю, але зосередження на стратегічній меті допоможе вам ухвалювати необхідні рішення.
5. Захистіть себе суб’єктом господарювання
Оформлення документів може здатися неважливим на початкових стадіях створення проєкту, але провадження діяльності без суб’єкта господарювання може поставити під загрозу ваші особисті активи. Якщо ви не готові ризикувати всім, що потрібно для успіху вашого проєкту, поговоріть із професіоналами та створіть суб’єкт господарювання, щоб захистити себе та команду від потенційних негативних наслідків.
6. Не бійтеся конкуренції
До компетенції в цьому аспекті можна підходити з двох точок зору:
- ви хочете створити рішення, якого раніше на ринку не існувало, – у цьому випадку вам не потрібно боятися, що ще якась команда, почувши про ваші починання, захоче також спробувати свої сили у створенні аналогічного проєкту. Це означає, що ви на правильному шляху, ваш проєкт – потрібний, і вам потрібно ще більше зосередитися на максимальній якості того рішення, яке ви пропонуєте;
- ви хочете створити аналог уже наявного рішення з новим функціоналом, який дивиться на вирішення проблем користувачів під іншим кутом – у такому випадку ви стаєте новим гравцем на ринку, і наявність конкуренції може бути перевагою, оскільки ви зможете вчитися на помилках конкурентів, які були на ринку раніше вас.
7. Починайте повільно
Ранній ентузіазм та амбіції щодо вашого проєкту можуть бути безмежними, але їх найкраще гартувати з певною обережністю та розсудливістю. Не потрібно відразу ставити цільовою аудиторією вашого проєкту всю Україну та намагатися вирішити проблему відразу всіх громадян. Краще спочатку ефективно розв’язати проблему невеликої групи людей і вже потім – у разі успіху – розширювати функціонал і масштабувати його на більшу аудиторію.
Ці сім порад я залишаю для всіх активних громадян, які хочуть створювати нові або вдосконалювати наявні проєкти. Вони не мають терміну придатності та стануть у пригоді початківцям.
На завершення хочу дати ще останню пораду з терміном придатності – подавайтеся на Act to Connect. Якщо у вас є ідея, як вирішити одну з багатьох соціальних чи громадських проблем, спричинених пандемією COVID-19, не зволікайте та подавайтеся на цей конкурс.
Кінцевий термін приймання заявок – 28 лютого 2021 року.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 411
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 129
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 103
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 15750
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 12731
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 8269
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6199
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819