Що робити якщо вас звинуватили у зв’язках з росією?
Існує лише два варіанти. Якщо звинувачення справедливі, то потрібно негайно розірвати ці зв’язки і пояснити чому ви не зробили це раніше
Якщо несправедливі — готуйте антикризові заходи, бо, схоже, ваш бізнес комусь заважає. Саме таких звинувачень «другого типу» у нашій практиці останнім часом побільшало.
В чому їх основна небезпека?
В епоху цифрових медіа все, що написано в інтернеті — залишається там «навічно», поки існує ресурс. Ця «база даних» постійно індексується пошуковими системами і відображається у видачі за запитом. Тобто, якщо навіть через кілька років хтось буде шукати інформацію про вашу компанію, він отримає доступ до усіх згадувань про неї. В тому числі, і до усіх негативних, наклепницьких, неправдивих і так далі. Саме тому в наш час важливо на це реагувати правильно.
Існує й інша неприємність таких повідомлень. До них дуже чутливе суспільство. Їх групують, систематизують і моментально розносять по своїх «інформаційних бульбашках» — стрічках в соцмережах, чатах, групах, пабліках. Тому будьте впевнені, що ця інформація дійде до дуже широкої аудиторії.
Такі дії ми називаємо «дружнім вогнем», бо виходить, що українці самі ж допомагають руйнувати українські компанії, що продовжують працювати попри війну, а значить — руйнують й українську економіку.
Такий простий прийом дає зловмиснику кілька переваг. По-перше, ви поставлені в позицію того, хто виправдовується, а ця позиція завжди слабша. По-друге, навіть якщо вам вдасться переконати всіх у своїй правоті, то в суспільній думці залишиться «осад» в будь-якому випадку. Свої «мінус скількись» до репутації ви отримаєте так чи інакше.
Чи можна цьому ефективно протистояти?
Якщо ситуація в публічному просторі розвивається не на вашу користь — слід діяти негайно. При цьому оцінка реального стану речей має бути беземоційною та виваженою. Важливо розуміти, що не всі кризи є фатальними: інколи варто проігнорувати негативні повідомлення, щоб не роздмухувати ситуацію ще більше.
Саме тому комунікація кризових ситуацій завжди унікальна. Вона повинна враховувати масу індивідуальних особливостей.
За типом кризи можна розділити на «ситуативні» та «тенденційні». Ситуативні кризи виникають «самі собою», вони не є чиїмсь продуманим планом. Тенденційні кризи сплановані, це може бути як дія третьої сторони так і внутрішній саботаж. Другий тип криз, природно, більш небезпечний. Такі кризи можуть розтягнутись в часі та нанести вагому шкоду. На них потрібно реагувати обов’язково.
Ваша мета — бути почутим та донести свою позицію не лише співрозмовнику, але й «мовчазним спостерігачам» за кризою. Аргументація покликана помістити цільову аудиторію у вашу реальність, дати ту ж обізнаність, що є у вас.
Ваша репутація — це те, що думають про вас інші. І неважливо правда це чи ні. Отже що швидше ви візьмете під контроль інформацію про вас — тим вийде краще (і дешевше).
Саме тому надзвичайно важливо не стільки «гасити пожежі», скільки підтримувати постійну комунікацію зі своїми цільовими аудиторіями: партнерами, клієнтами, акціонерами, журналістами тощо. В такому випадку до вас та ваших слів «по дефолту» формується більша довіра — і кризу, якщо така виникне, можна погасити в зародку, зберігши своє здоров'я, кошти та час
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393