Як українському підприємцю продаватися на eBay?
Лише кожен десятий підприємець має намір продавати за кордон свої товари й послуги – про це говорять учасники проєкту Unlimit Ukraine в рамках опитування Індекс настроїв малого бізнесу.
Така низька зацікавленість обумовлена частково й стереотипами щодо експортної діяльності, що це складно, дорого і несе за собою значні ризики. Насправді, цих перешкод можна уникнути, якщо починати свій вихід на міжнародні ринки з онлайн-маркетплейсів. Деякі українські виробники вже є представленими на платформах Amazon, ETSY, Shopify та eBay. Втім, не всі обізнані щодо можливостей співпраці з цими гігантами, а також програм, які вони пропонують малим підприємцям, в тому числі з України.
Чому зараз продавати онлайн стало легше? Як платформа може підтримати експортерів? Та які перспективи відкриваються перед вітчизняними виробниками? Розберемо все на прикладі майданчика eBay, де кожні 20 секунд продаються українські товари від малого бізнесу. Так, до високого сезону Укрпошта та eBay запустили спільну з проєктом Unlimit Ukraine Європейської Бізнес Асоціації кампанію на підтримку українських МСБ.
Чому саме зараз? Не секрет, що пандемія та карантинні умови прискорили розвиток електронної комерції у всьому світі. У 2020 році Україна особливо відзначилася темпами зростання доходів від онлайн-торгівлі та увійшла за цим показником до першої десятки країн. На сьогодні обсяг ринку становить $979 млн і за прогнозами досягне близько $1,4 млрд у 2025 році. Це спонукає глобальних онлайн-гравців дивитися в сторону України. За даними eBay, зараз на платформі зареєстровано більше 11 тисячі українських продавців – їх кількість збільшилася на 15% за період пандемії.
Компанія також порахувала, що вже з першого року на eBay українські товари експортуються до 6 країн в середньому, а на другому вже – до 15 країн. Найбільше купують українське у США – на них припадає 40% продажів, потім йдуть Великобританія, Німеччина, Італія, Канада та Австралія. А серед найпопулярніших товарів – одяг, автозапчастини, колекційні речі. Як оцінює USAID, минулорічний обсяг е-експорту з України становив приблизно $450 млн. І ця цифра тільки зростатиме з кожним роком.
Так, довгий час експорт через маркетплейси повільно розвивався в Україні через неможливість прозоро виплачувати підприємцям кошти за проданий товар. Більшість платформ здійснюють виплату через систему PayPal, яка не дозволяє українцям отримувати гроші на акаунт, їх можна лише витрачати. Тому в хід йшли складні незручні схеми з відкриттям іноземних рахунків. Але у листопаді 2021 року в eBay з’явилася платіжна альтернатива Payoneer, яка пропонує українським підприємцям прозорий та легкий спосіб отримання виплат. Тож зняття цих фінансових бар’єрів підштовхнуло eBay до рішення розвивати український напрямок.
Як планують це зробити? Здавалося б, що може бути простіше, ніж зареєструватися на сайті, заплатити гроші за підписку та розмістити там свій товар. Без сумніву, можна самостійно пройти весь шлях до ефективних продажів на eBay, але він буде довгим і не завжди гладким. Щоб пришвидшити розвиток українського бізнесу на платформі, eBay та Укрпошта разом з Європейською Бізнес Асоціацією запускають безкоштовний акселератор МСБ. В рамках цієї програми ФОПу чи юридичній особі буде надана персональна підтримка від менеджера eBay, який допоможе розібратися в нюансах та уникнути помилок при створенні віртуального магазину, завантаження товарів та їх просування. Також учасники програми отримають комплексний план зростання від експертів eBaу, індивідуальне рішення з автоматизації, три місяці безкоштовної підписки та збільшені ліміти на виставлення рекламних оголошень. Таким чином, програма дозволить підприємцям економити приблизно тисячу доларів в місяць на розвиток.
Для участі потрібно бути офіційно зареєстрованим бізнесом та мати принаймні 100 унікальних товарів в асортименті. Подати заявку можна за посиланням. Станом на грудень 2021 року на програму вже подалися понад 1400 підприємців. Чесно кажучи, організатори не очікували такої кількості заявок, тому їх обробка здійснюється дещо повільно. Підприємцям рекомендується надати якомога детальнішу інформацію про свій бізнес, наприклад, додаючи до заявки лінк на офіційний сайт чи сторінку в соцмережах та інших торговельних майданчиках. Якщо при подачі заявки виникає проблема, то можна звернутися за допомогою до E-Export School від Укрпошти. Також можна податися, якщо ви мікропідприємець, у вас немає достатньої кількості товарів або ви тільки роздумуєте про створення свого бізнесу і тому ще не зареєстрували ФОП. В такому разі вам буде доступна обмежена підтримка від eBay, що включає в себе покроковий алгоритм виходу на платформу та 200 безкоштовних лістингів товарів для старту продажів. Отже, програма розрахована на розвиток як досвідчених продавців, так і новачків.
Що далі і які перспективи? Тренд на онлайн не збавляє обертів і щороку збільшується кількість людей, які здійснюють покупки в Інтернеті. У 2021 році по всьому світу нараховувалися 2,14 мільярда онлайн-покупців. Це на 900 мільйонів більше порівняно з позаминулим роком, зростання відбулося на рівні 4,4%. Водночас близько половини всіх Інтернет-покупок здійснюються саме на маркетплейсах. Там найбільший трафік покупців – щомісяця на сайти топових платформ заходять до 5 млн користувачів. На цій хвилі малий бізнес може швидко розвиватися і вже у перший рік вийти на міжнародний ринок та отримати більші прибутки. Глобальність маркетплейсів також дозволяє не залежати від геополітичних нестабільностей, коли закриваються ті чи інші країни для експорту.
Тож розвиток ecommerce грає на руку українським підприємцям – головне скористатися запропонованими можливостями. В майбутньому їх стане ще більше, адже, наприклад, eBay зараз збирає команду для роботи саме з українським ринком і цього року планує нові програми підтримки МСБ. Це свідчить про те, що провідні майданчики бачать потенціал в Україні та її підприємцях. І це, безперечно, буде важливим кроком до того, щоб про made in Ukraine й надалі дізнавався весь світ.
- Як декларувати криптовалюту в Україні Фелікс Аронович вчора о 19:48
- Вимоги до перекладу документів, які подаються до суду в якості доказів Євген Морозов вчора о 19:22
- Законність, як один з ключових принципів в діяльності АРМА Станіслав Серьогін вчора о 16:21
- Вибори у Східній Німеччині: Путін зайшов у ЄС з правого флангу Галина Янченко 10.09.2024 23:08
- Три інсайти інтернет-просування на висококонкурентних ринках Григорій Ігнатов 10.09.2024 17:04
- Дизайн інтер’єру: у пошуках балансу між соціальністю та приватністю Алеся Карнаухова 10.09.2024 14:54
- Кримінальний арешт самобуду Павло Васильєв 10.09.2024 14:28
- Право спадкоємця на розірвання договору купівлі-продажу укладеного спадкодавцем за життя Євген Морозов 10.09.2024 13:36
- Дворівнена система оподаткування: що це, та де застосовується? Ольга Ярмолюк 10.09.2024 10:47
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей Сильвія Красонь-Копаніаж 10.09.2024 08:29
- Підвищення податків для бізнесу – до яких змін слід готуватися Фелікс Аронович 09.09.2024 21:09
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? Вікторія Войціцька 09.09.2024 20:47
- Проблеми соціального діалогу в Україні Андрій Павловський 09.09.2024 20:31
- Ринок на $1 млрд, який ви пропускаєте: що потрібно знати про нішу зоотоварів в Україні Олександр Колб 09.09.2024 17:51
- Скасування боржником заочного рішення суду за позовом ломбарду Павло Васильєв 09.09.2024 16:59
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 889
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 541
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? 268
- Проблеми соціального діалогу в Україні 228
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні 127
-
У Німеччині понад 235 000 українців втратили статус тимчасового захисту за місяць. Причина
Бізнес 26766
-
"Ми добряче промахнулися". Дмитро Феліксов — про концерти Klavdia Petrivna та зміни в індустрії
Життя 15898
-
Укрнафта не змогла придбати 11 газопоршневих електростанцій: причина
Бізнес 14753
-
Хто може купити Білгород-Дністровський порт
Бізнес 7384
-
"Каос" від Netflix: як світовий стримінг переосмислює давні міфи на новий лад
Життя 5315