Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.05.2013 13:36

Травневі дні стали днем перемоги екологів

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Реагуючи на мої звернення щодо порушення додержання вимог законодавства при використанні земель природно-заповідного фонду почалися розслідування на місцях.

Реагуючи на мої звернення щодо порушення додержання вимог законодавства при використанні земель природно-заповідного фонду почалися розслідування на місцях. Лише Васильківською міжрайонною прокуратурою було виявлено незаконне вилучення 1,3 га земель ПЗФ Васильківського району і заявлено 6 позовів про визнання незаконними та скасування рішень і державної реєстрації на право власності на згадані земельні ділянки. На даний час тривають судові розгляди цих позовів.Перевіркою виявлено 6 випадків надання органам місцевого самоврядування та виконавчої влади під забудову і ведення фермерського господарства 1,3 га земель природно-заповідного фонду Васильківського району, де знаходяться ландшафтні заказники місцевого значення «Васильківські Капрати» та «Невідомщина», ботанічна пам’ятка природи «Омелькова гора» та лісовий заказник загальнодержавного значення «Дзвінківський».Спільна робота із громадськими організаціями, екологами, особливо з Національним екологічним центром України, дають свої результати. По краплинками ми намагаємося відновити заповіні території, розбазарені владою. Що тісніше співпрацюватимуть громадські організації і небайдужі до долі країни депутати, то буде більше успіхів. Я вірю в те, що ці 6 справ – це тільки початок хвилі кримінальних переслідувань нищівників екології. Не всі питання вдасться вирішити легко і просто, в деяких питаннях все ж доведеться чекати зміни влади.Нагадаю, Національний екологічний центр України, порівнявши матеріали кадастрової карти з інформацією про природно-заповідний фонд (ПЗФ) Київщини, визначив, що на Київщині кожен сьомий заказник відданий під забудову, а пам'ятка природи Київщини «Хвощ великий» повністю розділена на ділянки під забудову. Про відповідні незаконні дії було повідомлено О.Бригинця.Враховуючи те, що природно-заповідний фонд, відповідно до чинного законодавства є законодавчо врегульованою категорією земель України, що знаходиться під охороною держави, я звернувся до Генпрокуратури, Служби безпеки України і Міністерства екології та природних ресурсів з проханням організувати перевірку законності надання згаданих земельних ділянок у складі територій ПЗФ Київської області та притягнути винних до відповідальності згідно зі ст. 252 Кримінального Кодексу України щодо пошкодження територій ПЗФ.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи