Легалізація грального бізнесу – хто проти кого?
Скоро буде рік, як Президент пообіцяв легалізувати гральний бізнес. Чому цього не відбулось і чи є винуваті?
Пройшло вже більше місяця з тих пір, як країна пішла на карантин. Як на мене – це був дуууже неоднозначний і емоційний крок влади, але вішати всіх собак на В.Зеленського, я б все ж не став.
Хоч він і несе політичну відповідальність за дії та бездіяльність Уряду Гончарука, але все ж слід відзначити, що на відміну від багатьох блогерів економістів, він не закликав українських підприємців продавати медичні маски за кордон, і не він не перекрив вивіз медзасобів за межі України.
Але попри всю дискусійність питань введення карантину відкритим залишається, що робити після його скасування, ну або просто, що робити громадянам і державі, як одним вижити, а іншим залучити гроші в бюджет. За три місяці ми маємо падіння промислового виробництва на 45%, недоотримання грошей в дохідну частину бюджету, яка вже перевалила за десятки мільярдів гривень, ну і дефіцит в бюджеті у розмірі близько 200 мільярдів.
Ситуація близька до катастрофічної, адже мало створити Фонд боротьби з наслідками COVID-19, треба його ще й наповнити живими грошима. А взяти їх поки немає звідки. Приватизацію Уряд відверто провалив, ринок землі запрацює лише наступного року, і то поки не факт, доходи від спецконфіскації статків корупціонерів поки що також знаходяться на папері, а питання легалізація грального бізнесу зависло в профільному Комітеті.
І, на скільки я розумію, там досі не можуть визначитись, яка ж модель має стати базовою, модель загальних правил для всіх, або все ж збереження касти привілейованих «лотерейників». Тобто чи піде держава шляхом розвитку інклюзивності, де прогрес базується на вільній конкуренції, або все ж переможуть ексклюзивні інститути, які базуються на монополії тих, хто зумів домовитись із «владною кришею».
І це суто українська звичка, декларувати європейськість, але при цьому намагатись втілити в усі сфери життя та економіки методи бананових автократій.
Хотів би зазначити, що монополія «лотерейників» погана не тим, що це лотереї, або навіть не тим, що більша частина операторів мають російське походження. Вона погана тим, що під її прикриттям десять років квітнула найбільш ублюдошна форма геймблінгу, без захисту інтересів гравця та держави із постійним збагаченням лише прокурорів, поліцейських, та виведенням доходів в офшор. І як на мене, зараз вже не може стояти питання, чи буде збережені привілейовані позиції лотерей, має стояти лише одне питання: «Коли нарешті Верховна Рада України зреалізує обіцянку Володимира Зеленського і запустить адекватний легальний гральний бізнес в країні». Бо поки що складається враження, що із державних структур тільки Офіс Президента, ну і можливо Міністерство фінансів України дійсно зацікавленні у легалізації грального бізнесу.
Слід зазначити, що попри всі публічні заяви В.Зеленського і ОП, питання легалізації почало пробуксовувати ще на рівні розробки законопроекту. Уряд Гончарука підготував на стільки недолугий законопроект, що Парламенту знадобилось декілька місяців на його доопрацювання, та прийняття у першому читанні. І хоч це і не є екстраординарною ситуацією, коли законопроект доробляється, але через те, що був згаяний час зараз, питання із легалізацією, яке мало бути вирішене до січня 2020 року досі у підвішеному стані.
Попри любов наших політиків до колективної відповідальності, саме в питанні визначення остаточної редакції до другого читання законопроекту №2285-д відповідальність лежить на Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, а якщо більш конкретно, то на Данилі Гетманцеві. Саме від нього, починаючи із січня (прийняття в першому читанні) залежить якість і оперативність підготовки законопроекту до другого читання. Адже за той час, що минув можна було не тільки проконсультуватись з усіма зацікавленими операторами ринка, а вже підготувати і затвердити текст до другого читання, і на кожній погоджувальній раді задовбувати Разумкова вимогою внести законопроект в зал. Якщо цього всього не відбувається, то або законопроект вже занадто ретельно готують, ну або Д.Гетманцев трохи не розуміє чим має займатись на своїй посаді.
Повторюсь, питання грального бізнесу та його легалізації вже давно вийшла за межи дискусії треба чи не треба. Треба. Залишилось нарешті визначитись, як саме запустити ринок, щоб і держава отримала свої оспівані 4,2 млрд.грн., і інвестори були в рівних умовах і гравці захищенні. По іншому воно не взлетить…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407