Дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки
В умовах російської агресії, Україна має системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
У світлі загострення ситуації на східному кордоні України та непередбачуваність дій керівництва Росії в умовах гібридної війни, вкрай важливо аби наша держава не лише мала спроможність в разі потреби дати ефективну ефективний військовий опір окупантам, але й системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
Протягом останніх кількох місяців ця тема заслужено загострилася й актуалізувалася, що проявилося в низці ініціатив та рішень з боку керівництва держави.
Перш за все, варто відзначити рішення РНБО щодо націоналізації «Мотор Січі». Одна з найбільших світових компаній у сфері виробництва авіаційних двигунів, що функціонує вже понад 100 років та залишається однією з ключових установ у галузі машинобудування України – могла опинитися в підпорядкування представників КНР, які до того ж знаходяться під санкціями США. А в контексті тісної співпраці Китаю та Росії, такий крок міг би створити умови, за яких наші північні сусіди отримали ключі для доступу до технологічних розробок українців.

Сьогодні ж, після прийняття такого непростого, однак важливого рішення РНБО, найбільш раціональним рішенням українських можновладців мало би бути припинення політизації цього питання та акцентування уваги депутатів та чиновників на збереженні колективу «Мотор Січі» та забезпечення корпорації держзамовленнями, а не спробами додатково роздмухувати скандал.
Інша важлива ініціатива, яка цього разу пролунала вже від народних депутатів – реформування «Укроборонпрому» на якій варто зупинитися додатково. За задумом, цей законопроект передбачає корпоративне управління «Укроборонпромом» та іншими підприємствами, що входять до його структури; створення двох великих холдингів, які будуть займатися окремими напрямками діяльності; та створення окремих акціонерних товариств між підприємствами для виконання того чи іншого замовлення як в Україні, так і на міжнародному ринку.

За оцінками законотворців та експертного середовища, реформування «Укроборонпрому» дозволить оживити цей концерн, об’єднати та оптимізувати усі його ресурси та, відповідно, підвищити ефективність роботи, що є повністю виправданою ініціативою.
В той же час, при реформуванні «Укроборонпрому» вкрай важливим видається те, аби в процесі не було зруйновано чи розформовано частину важливих оборонних підприємств та конструкторських шкіл. Однією з таких шкіл є запорізький «Івченко-Прогрес» - підприємство, що створює унікальні продукти як для зміцнення обороноздатності країни, так і для паритету у співпраці з такими важливими партнерами України як Туреччина, арабські держави чи той же Китай.
Кілька років тому спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер сказав: «дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки». І цей вислів абсолютно чітко відображає суть сучасного світу. Мотор Січ, Івченко-Прогрес чи підприємство Антонова – це потужний важіль технологічної дипломатії, збереження та розвиток якого – козир у рукаві України в перемовинах з будь-ким.
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній вчора о 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
14461
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 7926
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4852
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4800
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2389