Нічному муніципальному транспорту в Києві бути?
Києву потрібно переймати досвід Берліна, Стокгольма, Відня чи Барселони, де в п’ятницю та суботу, а також у святкові дні можна скористатися громадським транспортом цілодобово – і наземним, і підземним.
Сьогодні після 00:30 години, разом з останньою маршруткою, нічне життя Києва фактично зупиняється. Всі хто не встигли до "часу Ч" вскочити потрібний громадський транспорт постають перед вибором: чекати ранку, йти пішки, або ж переплачувати за таксі.
Для Європи ж, така практика є рідкістю, коли всі транспортні артерії мегаполісів Старого Світу повністю зупиняють.
Взяти хоча б за приклад столицю Данії – Копенгаген. У місті з населенням близько 560 тисяч осіб цілодобово курсує наземний громадський транспорт, а кожні 20 хвилин в нічний час можна розраховувати на електричку метрополітену.
Києву ж для початку підійде й досвід Берліна, Стокгольма, Відня чи Барселони, де в п’ятницю та суботу, а також у святкові дні можна скористатися громадським транспортом цілодобово – і наземним, і підземним.
На прохання містян вирішити хоча б частково питання з нічним транспортом в столиці, влада апелює своїми невдалими спробами запустити нічні рейси, які бажаної пасажирської активності не принесли.
Та воно й не дивно, якщо запустити лише один-два маршрути, про які ніхто ніколи й не чув, то, ясна річ, що за місяць шаленого клієнтського потоку очікувати не слід. Хоча в Україні вже є приклади для наслідування.
Львів – 17 червня 2015 року профільна комісія Львівської міськради погодила реалізацію випробувального проекту, терміном з 1 липня по 1 листопада по запуску в роботу нічного транспорту за 7 маршрутами з інтервалом в 60 хвилин.
Одеса – по місту в нічний час з інтервалом в 1 годину ходять трамваї.
Дніпропетровськ – нічні маршрутки. Вартість нічного від денного тарифу різниться 2-ма гривнями. Тобто 4 гривні вдень – проти 6 вночі. А от в Києві за маршрутом Лівий-Правий-Лівий берег з превеликим задоволенням їздили б пасажири і за 8 гривень.
Запоріжжя – трамваї і тролейбуси, правда переважно по промисловим районам міста, але все ж приклад нічного сполучення присутнє.
Севастополь – завжди було добре налагоджене цілодобове маршрутне сполучення не лише по місту, а й до найближчих населених пунктів.
Та навіть в Москві з її катаклізмами головного мозку додумались запустити низку нічних маршрутів.
У Києві ж просто відхрещуються від такої можливості, мотивуючи все недоцільністю. То як бути?
По-перше: тарифи на весь наземний муніципальний транспорт міста справедливо буде підняти вдвічі – для викупу пустих місць в салоні. Питання неможливості використання метро через необхідність постійного поточного ремонту можна вирішити шляхом здійснення необхідних робіт в інтервал між кожною годиною руху поїзда, а капітальний ремонт робити в робочі дні у нічний час, коли підземка буде закрита.
Щодо "збитковості" метро, то тут питання не є однозначним.
КП "Київреклама", яка є офіційним власником рекламної площі в метрополітені, до якої входять не тільки внутрішні приміщення чи потяги, а і зовнішні споруди та переходи, здає свою власність в оренду приватним рекламним агентствам.
Останні в свою чергу перепродують площу під рекламу звичайним підприємцям за неконтрольовану "Київрекламою" ціну. Як наслідок, міський бюджет втрачає на такому непрозорому посередництві левову частку доходу за рік. Є і ще багато прикладів того, як це питання "вирішується". Але це вже окрема тема.
По-друге: доцільність запровадження нічного транспортного сполучення можуть обґрунтувати, як туристичні агентства, так і звичайні нічні заклади, разом зі своїм персоналом, якому часто-густо доводиться добиратися додому на таксі в нічну зміну.
По третє: таксистам не потрібно хвилюватися за свій хліб, адже ті, хто користуються послугами таксі, так і будуть ними користуватися.
Ну а той відтік клієнтів, котрий візьме на себе громадський транспорт, як мінімум, перекриє турист, котрий захоче прогулятися по живому й від того більш безпечному нічному місту. І який навряд буде годину чекати на автобус, знаючи лише адресу кінцевої точки.
Нічному муніципальному транспорту в Києві бути. Рано чи пізно постійне акцентування уваги та тиск громадськості на київських чиновників змусить їх робити певні реальні кроки в цьому напрямку. Принаймні заради передвиборчого рейтингу.
Головне пам’ятати, Київ – це серце країни, й не має права зупинятись!
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 79146
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 74450
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 12829
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11743
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9033