Міжнародне патентування. Як захистити винахід у кількох країнах світу?
Про переваги патентування за процедурою РСТ
Чи існує міжнародний патент? Тобто такий документ, що надає охорону технічному рішенню одночасно в усіх країнах світу. Це один із найпоширеніших запитів до юристів з інтелектуальної власності.
Ні, не існує такого патенту, який би діяв у всіх країнах. Патент, як і національний паспорт громадянина, діє на території тієї країни, яка його видала. Однак Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) надає спосіб подати єдину заявку, яка застосовується у величезній кількості країн одночасно - наразі 157 країн. Він передбачений так званою процедурою РСТ відповідно до Договору про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty – РСТ) і дозволяє просити патентну охорону винаходу одночасно в кожній з країн, які підписали цей договір, шляхом подання так званої «міжнародної заявки».
Власне, 2023 року процедурою PCT скористалися чимало новаторів, інноваційних компаній зі всього світу та, зокрема, України. Загалом за минулий рік подано 272 600 патентних заявок, за даними ВОІВ. Найбільше припадає на комп'ютерні технології, цифровий зв'язок, медтехніку тощо.
Приміром, ви винайшли щось нове та корисне для суспільства. Насамперед це має бути не просто ідея, а обґрунтована кресленнями, розрахунками, випробуваннями або експериментами технічна розробка. Далі крок перший - подати заявку на винахід або корисну модель до Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ). І від дня подачі до спливу 12-місячного терміну - міжнародну заявку відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ). Подання такої міжнародної заявки рівносильно поданню окремих національних патентних заявок до національних патентних відомств країн, які підписали РСТ.
Крок другий - чекати! Чекати на звіт про міжнародний пошук, в якому буде вказано, чи відповідає ваша заявка трьом критеріям патентоспроможності. Зокрема, всесвітній новизні, винахідницькому рівню та промисловій придатності. Відповідає? Тоді крок наступний і завершальний - правильно визначитися, обрати країни, в яких ваша розробка буде затребувана та принесе прибуток. Тобто країни, де вам необхідна охорона. І спрямувати заявки до національних патентних відомств цих країн.
Отже, які основні переваги процедури PCT? По-перше, заявник отримує додатковий термін (до 18 місяців) для вирішення питання про доцільність охорони в інших країнах, вибір місцевих патентних повірених у кожній з цих країн, підготовки необхідних перекладів та сплати офіційних зборів.
По-друге, на підставі звіту про міжнародний пошук, в якому надається оцінка патентоспроможності, заявник реально оцінює можливість отримання патентної охорони свого винаходу.
Третє. Оскільки кожна міжнародна заявка публікується разом із звітом про міжнародний пошук, третім особам легше скласти обґрунтовану думку про патентоспроможність заявленого винаходу.
І, зрештою, завдяки міжнародній публікації в базі PATENTSCOPE ви отримуєте можливість сповістити весь світ про подані вами заявки на розробки.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2254
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 2016
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1853
-
Mocha Mousse — наймодніший відтінок сезону, який він і як його додати до свого образу
Життя 1567
-
Українці повертаються до трудової міграції до Польщі. Біженців залишилось 15% – опитування
Бізнес 1494