Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.09.2014 15:57

Війна на порозі: що треба знати, якщо прийшла повістка.

Партнер ТОВ "Юридична компанія "НОБІЛІ", адвокат

Після оголошення мобілізації українським чоловікам почали приносити повістки. Лише після отримання повістки українські сім'ї, що не знаходяться в зоні антитерористичної операції, починають усвідомлювати, що йде справжня війна.

Після оголошення мобілізації українським чоловікам почали приноситиповістки. Лише після отримання повістки українські сім'ї, що не знаходяться взоні антитерористичної операції, починають усвідомлювати, що йде справжнявійна.

Останнім часом до мене звертаються клієнти та знайомі з однаковимипитаннями, відповідями на які вважаю варто поділитися з громадськістю:

1.    Яким чином має вручатися повістка?

Повістку може вручитипредставник військового комісаріату, ЖЕКу чи селищної ради. Доказом належноговручення повістки є підпис особи, що її отримала, - військовозобов’язаного. У повістці має бути вказано час та адреса, куди має прибутивійськовозобов’язаний, а також на ній має бути прізвище та ім’я людини, підписрайонного військового комісара, гербова печатка.

Після вручення повістки громадянин зобов’язаний з’явитись у вказаний уповістці час на збірний пункт чи військкомат. З собою потрібно мати повісткуабо мобілізаційне розпорядження, військовий квиток, паспорт, обліково-послужнукартку, а водіям автомобілів, танків, тракторів, мотоциклів та інших машин ітехніки – водійські права та інші речі, вказані у повістці. У військкоматі будеуточнено інформацію щодо військовозобов’язаного та вказано на подальші дії.

2.    Хто не підлягає призову на військову службу?

Статтею 23Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що непідлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

·                  заброньовані на період мобілізації та на воєнний час заорганами державної влади, іншими державними органами, органамимісцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами іорганізаціями в порядку, встановленому Кабінетом МіністрівУкраїни;

·                  визнані відповідно до висновку військово-лікарської  комісії тимчасовонепридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців(з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

·                  чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згодитільки за місцем проживання);

·                  жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди ітільки за місцем проживання);

·                  жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка єінвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

·                  усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, наутриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківськогопіклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військовуслужбу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

·                  зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують,відповідно до законодавства України, в разі відсутності іншихосіб, які можуть здійснювати такий догляд;

·                  народні депутати України, депутати Верховної Ради АвтономноїРеспубліки Крим;

·                  інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян упередбачених законами випадках.

Призову на військову службу під час мобілізації, наособливийперіод не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаютьсяна денній формі навчання.

3.    Яка відповідальність передбаченачинним законодавством за ухилення від служби?

Законодавством Українипередбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 210-1Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення законодавства прооборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (зокрема неявка їх на викликдо військового комісаріату без поважних причин) тягне за собою накладенняштрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходівгромадян (від 170 до 510 грн.).

У разі, якщо впродовж року особавже вчиняла таке правопорушення, розмір штрафу становитиме від тридцяти до станеоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).
Сплата штрафу не звільняє військовозобов’язаного від його фактичноїмобілізації.

Статтею 336 Кримінального кодексуУкраїни передбачено, що ухилення від призову за мобілізацією караєтьсяпозбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

           Мирного неба всім нам!
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи