Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.06.2015 12:21

Боротьба з корупцією чи множення паперів?

Адвокат, арбітражний керуючий

Закон України "Про запобігання корупції" містить положення які не допомогають здолати корупцію, а навпаки, відкривають нові можливості для зловживання.

26.04.2015 року вступав в силу ЗаконУкраїни № 1700 від 14.10.2014 року «Про запобігання корупції» (надалі – Закон).З набранням ним чинності втрачає силу Закон № 3206 від 07.04.2011 року«Про засади запобігання і протидії корупції».

Одним із нововведень даного Закону,окрім створення органу, що має забезпечувати розробку і реалізацію державноїантикорупційної політики – Національного агентства з питань запобігання корупції  є розробка та затвердження юридичними особамиантикорупційних програм.

Перелік таких юридичних осіб євиключним, тож антикорупційну зобов’язані мати: державні, комунальніпідприємства, господарські товариства (у яких державна або комунальна часткаперевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний(фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу відреалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесятмільйонів гривень; юридичні особи, які є учасниками попередньоїкваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Проздійснення державних закупівель», якщо вартість закупівлі товару (товарів),послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт- 5 мільйонів гривень.

Що ж ми маємо на практиці, Замовникипроцедур державних закупівель вимагає від учасників або учасників попередньоїкваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їхвідповідність кваліфікаційним критеріям, відповідно до ст. 16 ЗаконуУкраїни «Про здійснення державних закупівель», не залежно від вартості товарів,робіт та послуг. Таким чином, в кваліфікаційних критеріях на держзакупівлювартістю 300 000 грн можемо спостерігати, між іншим, критерій «Копія/-їдокументу/-ів (або витяг/-и чи виписка/-и з нього/них), що підтверджує/-ютьнаявність у Учасника уповноваженої особи Учасника   Антикорупційної програми».

Постає питання, охочий прийняти участьу вигідному тендері ризикне і не надасть докази наявності антикорупційноїпрограми, а потім піде до суду оскаржувати неправомірні дії, результатизакупівлі, чи все ж розробить черговий «корисний» організаційно-розпорядчийдокумент? Чи може все одно треба домовлятися?

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи