Побоювання щодо запуску CBDC США
Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно?
Ще від початку року США досліджували можливість запровадження цифрової валюти. Федеральний резерв повинен був оцінити всі за і проти та висловитись стосовно цього нововведення, адже випуск такої валюти повинен бути зобов’язанням ФРС. Це не перший у світі подібний досвід і можна скористатися напрацюваннями інших країн у запуску CBDC. Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно? У цьому блозі розберемо які є недоліки.
Впровадження цифрового долара навряд чи може бути справою ближчої перспективи. Крім технічних і формальних питань у Білому Домі та Конгресі США повинні пройти дебати щодо схвалення цього рішення. Очікується, що на всі процедури, включно із технічними, знадобиться близько п’яти років. При цьому конкуренція Сполучених Штатів із провідними країнами в цифровій галузі, такими як Китай, підштовхуватиме їх до впровадження нових технологій, щоб зберегти домінування своєї валюти у світовій економічній системі.
Цифровий долар має ряд беззаперечних переваг, таких як пришвидшення переказів та зменшення вартості грошових транзакцій, що особливо актуально для міжнародних операцій. ФРС США планує запуск CBDC, адже це потребує меншої інфраструктурної мережі та дасть доступ до фінансових послуг людям, які наразі позбавлені його. Але крім позитивних очікувань є й обґрунтовані побоювання.
Запровадження CBDC для класичних банків може мати неприємні наслідки у разі, якщо частина клієнтів захоче зберігати свої заощадження в цифрових гаманцях. Це закономірно призведе до зменшення кількості депозитів. Очевидно, що такий розвиток подій змінить саму структуру фінансової системи не тільки в США, але й всього світу, адже для великої кількості країн долар є валютою міждержавних розрахунків. Варто зауважити, що політичні та фінансові чинники мають більший вплив на стабільність долара, ніж технологічні нововведення.
Сумніви щодо здатності цифрового долара уникнути традиційних проблем світових валют є навіть серед керівників ФРС. Тобто, проблеми крадіжок, шахрайства, відмивання коштів та спрямування грошей на терористичну діяльність нікуди не зникнуть. При цьому автоматизація процесів під час використання CBDC не може вважатися панацеєю, а крім цього деякі інструменти, запропоновані для міжнародних переказів, вже і так працюють в чинних системах. Тут мається на увазі, що багато доларових операцій вже функціонують в цифровій системі.
Крім цього є побоювання щодо відмови низки компаній використовувати цей метод розрахунків, адже CBDC має доволі суворий механізм контролю. Це більше стосується іноземних корпорацій, які не будуть мати очевидних фінансових причин переходити на цифрову валюту США. При цьому уряд Сполучених Штатів отримає доступ до всіх операцій, в тому числі до тих, які б хотіли приховати, адже система буде повністю контролюватися ФРС. Тому над довірою треба буде попрацювати всім учасникам, які можуть користуватися цифровим доларом.
Пандемія коронавірусу, за якої швидкі й безконтактні методи переказів стали більш потрібними, та економічне суперництво з Китаєм підштовхнули США до розробки своєї цифрової валюти. Наразі, уряд Сполучених штатів, хоча і з деякою пересторогою, але зацікавлений у запровадженні цієї технології. Фінансова система цієї країни формувалася протягом 250 років, тому інтегрування нововведень на кшталт цифрових активів проходить з певними пересторогами та розглядом усіх аспектів. Та зрештою, цифрові валюти — це шлях у майбутнє, тому можна очікувати, що після узгоджень всіх деталей і гарантуючи користувачам всю можливу безпеку CBDC буде запроваджено.
- Перевірка виконавцем адреси боржника, що зазначена судом у виконавчому документі Євген Морозов 10:27
- Как действовать после получения повестки: советы и рекомендации Віра Тарасенко 11.10.2024 16:32
- Лідерство сучасності: динамічний підхід до управління у світі, що постійно змінюється Любов Даниліна 11.10.2024 16:23
- Критичні проблеми закупівель військових частин: що потрібно вирішити негайно Євгеній Сільверстов 11.10.2024 14:59
- Кліматична дипломатія України: Пріоритети на COP29 у Баку Юрій Гусєв 11.10.2024 13:19
- Належний спосіб захисту учасника ТОВ який був виключений з його складу Євген Морозов 11.10.2024 08:55
- Збільшення податкового тягаря Андрій Павловський 10.10.2024 20:36
- Що менеджменту потрібно усвідомити до запуску системи Performance management у компанії? Катерина Кошкіна 10.10.2024 15:49
- uResidency: Інноваційний підхід до залучення іноземних підприємців у юрисдикцію України Ольга Драчевська 10.10.2024 12:42
- Турбота про ментальне здоров’я в українському бізнесі: результати опитування Христина Кудрявцева 10.10.2024 11:50
- Набуття корпоративних прав спадкоємцями мажоритарного учасника товариства Євген Морозов 10.10.2024 10:01
- Прогноз геополитической погоды 08.08.2024 Володимир Стус 09.10.2024 22:14
- Держава має думати на кілька кроків уперед Дана Ярова 09.10.2024 20:52
- Премія навздогін Євген Магда 09.10.2024 19:04
- Executive освіта в Україні не тільки для бізнесу. Де можуть навчатися держслужбовці? Галина Пустова 09.10.2024 15:06
-
Центр прогнозування космічної погоди США: на Землю насувається надпотужна магнітна буря
Життя 13457
-
"Гламуризація худорлявості" й відмова від плюс-сайз. Тривожне повернення брендів до 0-го розміру
Життя 8073
-
Велетенська корпоративна архітектура. Чому Sky Towers в столиці нікому не потрібен
Бізнес 7688
-
"Історія "Орел і Решка" для мене завершилася". Євген Синельников про життя і нові проєкти
Життя 7072
-
Найбільші експортери меду в світі: Україна та smart-пасіки
Інфографіка 4954