Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.04.2024 11:30

Німеччина затверджує амбіційну мережу водневих трубопроводів

Засновник, Старший партнер, Керівник судової практики АО "Овчаров та Партнери"

Закон визначає керівні принципи фінансування мережі, яке здійснюватиметься виключно приватним сектором за рахунок плати за мережу, що збирається від клієнтів

Інформація про створення Німеччиною національної мережі водневих трубопроводів з’явилася минулого року. Кабінет міністрів Німеччини схвалив створення національної основної мережі водневих трубопроводів, метою якої буде система, орієнтована на енергомісткі галузі та з’єднає всі регіони Німеччини.

Як повідомляє Der Spiegel, парламент Німеччини, Бундестаг, у квітні 2024 року схвалив будівництво розгалуженої мережі трубопроводів протяжністю 9700 кілометрів, призначеної для транспортування водню по країні та до сусідніх країн.

Цей процес зрушив з місця, коли законодавці ухвалили важливі законодавчі зміни, необхідні для створення мережі, яка має на меті поступово з’єднати життєво важливі місця постачання водню з центрами попиту до 2032 року з потенційним продовженням до 2037 року згідно з альтернативними прогнозами.

Відповідно до нещодавно ухваленого законодавства, закон визначає керівні принципи фінансування мережі, яке здійснюватиметься виключно приватним сектором за рахунок плати за мережу, що збирається від клієнтів. Щоб забезпечити плавне розширення водневої інфраструктури, закон встановлює обмеження на плату за мережу, запобігаючи надмірним зборам, які можуть перешкодити початковому зростанню впровадження водню.

Водень, особливо коли він виробляється з використанням відновлюваних джерел, визнаний ключовим для декарбонізації таких секторів, як важка промисловість і авіація, де пряма електрифікація створює проблеми. Створення ефективної транспортної інфраструктури водню узгоджується з більш широкими зусиллями щодо переходу до кліматичної нейтральності в Європі.

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек підкреслив важливість водню для декарбонізації промисловості та прискорення енергетичного переходу країни. Він підкреслив, що ефективна інфраструктура транспортування водню є важливою для реалізації цих цілей.

Підхід Німеччини включає спільне дворічне планування мережі як для природного газу, так і для водневих мереж, використовуючи наявну інфраструктуру трубопроводів, яку можна перепрофілювати для транспортування водню. Законодавство визначає комплексні рамкові умови для цього процесу, включаючи консультації з громадськістю, створення координаційного центру для операторів електромереж та створення бази даних, як зазначено в Міністерстві економіки.

Схвалення цієї амбітної мережі водневих трубопроводів Німеччина прокладає шлях до значного прогресу у своїх зусиллях з декарбонізації, сигналізуючи про узгоджений поштовх до сталого та екологічного майбутнього.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи