Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.01.2024 12:40

В США опублікували рекомендації Мінфіну та Казначейства щодо кредиту на виробництво водню

Засновник, Старший партнер, Керівник судової практики АО "Овчаров та Партнери"

Кредит на виробництво чистого водню має на меті зробити виробництво чистого водню з мінімальним забрудненням клімату та прискорити розвиток промисловості чистого водню в США

Наприкінці грудня 2023 року Міністерство фінансів США та Служба внутрішніх доходів США (IRS) оприлюднили запропоновані положення щодо Кредиту на виробництво чистого водню, встановленого Законом про зниження інфляції (IRA), що є частиною програми президента Байдена «Інвестиції в Америку» та ключовим стовпом Bidenomics, яка створює високооплачувані робочі місця, зміцнює енергетичну безпеку, стимулює інвестиції приватного сектора для побудови економіки чистої енергії та бореться з кліматичною кризою. 

Хоча чистий водень має значний потенціал для зменшення викидів у низці секторів і застосувань, звичайне виробництво водню зазвичай призводить до значного забруднення клімату. Кредит на виробництво чистого водню має на меті зробити виробництво чистого водню з мінімальним забрудненням клімату, більш економічно конкурентоспроможним і прискорити розвиток промисловості чистого водню в США. Запропоновані правила сприяють досягненню цих цілей і сприятимуть розвитку надійної промисловості чистого водню в США, яка створює високооплачувані робочі місця, а також зменшує викиди вуглецю. 

Повідомлення Міністерства фінансів США (NPRM) містить визначення ключових термінів у статуті, включаючи викиди парникових газів протягом життєвого циклу, кваліфікований чистий водень і кваліфіковане чисте виробництво водню. Запобіжні заходи, викладені в запропонованих правилах, мають вирішальне значення для запобігання субсидування кредитом виробництва водню з більшими викидами парникових газів протягом життєвого циклу, ніж це дозволено статутом. 

КРЕДИТ IRA НА ВИРОБНИЦТВО ЧИСТОГО ВОДНЮ 

IRA встановлює Кредит на чисте виробництво водню з чотирма технологічно нейтральними рівнями кредиту на основі рівня викидів у процесі виробництва водню. Для потужностей з виробництва водню, які відповідають вимогам щодо заробітної плати та зареєстрованого учнівства, сума кредиту коливається від 0,60 доларів США за кілограм виробленого водню до 3 доларів США за кг водню, залежно від викидів протягом життєвого циклу виробництва водню. 

Статут вимагає, щоб право на отримання кредиту визначалося згідно з визначенням викидів парникових газів протягом усього життєвого циклу, включаючи значні непрямі викиди, через точку виробництва, надане Законом про чисте повітря. Статут також вимагає, щоб викиди парникових газів протягом життєвого циклу визначали за останньою моделлю GREET. Кредит доступний на 10 років, починаючи з дати введення в експлуатацію об’єкта з виробництва водню для проєктів, будівництво яких почнеться до 2033 року, тобто він залишатиметься доступним для деяких об’єктів до 2040-х років.

NPRM є технологічно нейтральним і описує, як платники податків повинні використовувати модель 45VH2-GREET, розроблену Аргонської національною лабораторією, для визначення викидів парникових газів протягом життєвого циклу. Статут також вимагає, щоб реалізувати право на кредит, платник податків повинен мати виробництво та продаж або використання чистого водню, перевірених кваліфікованою, непов’язаною третьою стороною. Для платників податків, які не можуть використовувати модель 45VH2-GREET через те, що їх технологія виробництва водню та/або сировина не включені, такі платники податків можуть подати петицію до Міністра фінансів щодо попередньої норми викидів, аналогічної нормі викидів парникових газів за життєвий цикл, розрахованій за допомогою 45VH2-GREET.

ВОДЕНЬ, ОТРИМАНИЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРИКИ

Запропоновані Міністерством фінансів США правила описують, як платники податків можуть використовувати сертифікати енергетичних характеристик (EAC), які демонструють придбання чистої електроенергії, для оцінки та документування кваліфікації для певного кредитного рівня. Запропоновані правила пояснюють три критерії, які повинні бути відображені в EAC, що купуються виробниками водню, які претендують на податковий кредит: 

·  Нова чиста електроенергія: генератори чистої електроенергії, які почали комерційну діяльність протягом трьох років після введення в експлуатацію водневих установок, вважаються новими джерелами чистої енергії. Генерація в результаті підвищення потужності генератора також вважається новим джерелом чистої енергії. Запропоновані правила також вимагають коментарів щодо підходів, згідно з якими виробництво від існуючих чистих генераторів електроенергії може вважатися таким, що відповідає вимогам для нової чистої електроенергії за певних обставин.

·  Чиста електроенергія, що поставляється: чиста електроенергія має надходити з того самого регіону, що й виробник водню, як випливає з дослідження національних потреб у передачі електроенергії на 2023 рік. Запропоновані правила також вимагають коментарів щодо того, як розглядати передачу чистої електроенергії між регіонами.

·  Нова екологічно чиста електроенергія, що виробляється щороку, з поетапним переходом до погодинної генерації: EAC, як правило, потрібно узгоджувати з виробництвом на погодинній основі — це означає, що заявлена ​​генерація має відбуватися протягом тієї ж години, що й робота електролізера для підтвердження, що правило кредитування діє.

ВОДЕНЬ, ОТРИМАНИЙ З ВИКОРИСТАННЯМ ПОНОВЛЮВАНОГО ПРИРОДНОГО ГАЗУ

Запропоновані правила деталізують вимоги прийнятності для виробництва водню з біогазу за певних обставин. Казначейство та IRS очікують завершення розробки правил, згідно з якими додаткові способи виробництва водню з використанням відновлюваного природного газу і неконтрольованого метану, наприклад метану вугільних шахт або вугільних пластів, будуть відповідати вимогам, і шукають коментарів громадського сектору щодо умов кваліфікації, дотримуючись стандартів статуту.

РОЗ'ЯСНЕННЯ

NPRM підтримується технічним документом від DOE, який розглядає, як оцінити викиди парникових газів протягом життєвого циклу, пов’язані з виробництвом водню з використанням електроенергії. Міністерство фінансів США також посилається на лист від EPA до Міністерства фінансів, у якому пояснюється, як його попередні тлумачення Закону про чисте повітря можуть сприяти виконанню статуту Казначейством, враховуючи законодавче посилання на Закон про чисте повітря. На додаток до NPRM Міністерства фінансів, DOE випускає модель 45VH2-GREET, яку платники податків використовуватимуть для розрахунку кредиту 45V, а також оновлений посібник користувача GREET.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи