Хроніки коронавірусу. З життя медзамовників
Яким був травень?
Минув ще один місяць, що ми провели його на карантині. Але вже почалися певні послаблення, потрохи, невеликими кроками повертаємося до нормального життя. Ще невідомо, як саме все трансформується після завершення пандемії, але про те, як саме здійснювались закупівлі товарів та послуг для боротьби з COVID-19 у травні та яких саме помилок допускались лікарні обговоримо зараз.
Перш за все, звертаю увагу на зниження коронавірусних закупівель порівняно із попереднім місяцем, що може вказувати на певну насиченість необхідними товарами, а також про початок зменшення потреби в них. Крім того, як показав раніше проведений аналіз медичні установи можуть також задовольняти свої потреби з інших джерел. Так, засоби індивідуального захисту отримувались Київськими лікарнями від Департаменту охорони здоров’я, а також як благодійна допомога від громадських організацій.
Як саме змінилась картина щодо проведення закупівель для боротьби з коронавірусною хворобою наведено нижче.
| КВІТЕНЬ | ТРАВЕНЬ |
Кількість проведених закупівель за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19 | 13 722 | 9 005 |
Кількість замовників, що провели закупівлі | 2 393 | 2 337 |
Кількість учасників, з якими укладено договори | 3 484 | 2 630 |
Сума укладених договорів, тис. грн. | 2 001 111,01 | 1 081 095,70 |
Результати за травень вказують, що замовники (лікарні) вже менше зацікавлені у здійснення закупівель за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19, але кількість цих замовників залишилася майже незмінною. А відтак, не зайвим буде нагадати про ті помилки, що їх раз за разом вчиняють медзаклади.
Перш за все, процедура Звіт про укладений договір COVID-19 здійснюється відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». В частині щодо внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» згаданий Закон не містить будь-яких обмежень в часі. Тобто, закупівля товарів та послуг за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19 здійснюється відповідно до згаданого Закону та норм, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 (зі змінами) (далі – Постанова КМУ № 225) та не обмежується певним терміном 3 місяці ‑ 4 місяці – півроку.
Трапляються прикрі випадки, коли замовники не перевіряють, чи включений необхідний їм предмет закупівлі до відповідного Переліку, що затверджений вказаною Постановою КМУ № 225 та закуповують товари, які не включені до Переліку, не мають відношення до боротьби з коронавірусною інфекцією, про що я вже неодноразово згадувала:
М’ясо, риба, хліб не допоможуть подолати коронавірус; Що закуповують лікарні під виглядом ліків для боротьби з коронавірусом? Чи допоможуть для боротьби з коронавірусом лікарням пральні машини?
Ще одне поширене порушення законодавства у сфері закупівель – неоприлюднення інформації про закупівлю, яка передбачена чинним законодавством.
Шановні медзамовники, знову нагадую, обираючи процедуру закупівлі Звіт про укладений договір COVID-19, ви зобов’язані провести її з урахуванням пункту 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», а саме – оприлюднити в електронній системі закупівель звіт про укладені договори, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».
У травні також були внесені зміни до Постанови КМУ № 225, згідно з якими замовники, що проводять закупівлю за процедурою Звіт про укладений договір COVID-19 зобов’язані зазначати у звітах інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Де отримати таку інформацію, як саме її вказувати ? Детальніше – тут
Отже, за результатом аналізу проведених медзакладами коронавірусних закупівель у травні спостерігаємо поступове зниження порівняно із попереднім місяцем. Разом з тим, наявність однакових помилок, що їх допускають замовники, а також стабільно висока кількість особистих звернень лікарень по телефону або в месенджери, вказує на необхідність подальшого постійного моніторингу медзакупівель та надання відповідних роз'яснень.
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 517
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 179
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- СЗЧ – вихід з ситуації є 95
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 34962
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 23061
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 20428
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 13186
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8671