Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.11.2016 12:40

Залучення до робіт у вихідні дні вагітних жінок

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність залучення працедавцем вагітних жінок до роботи, яка виконується у вихідні дні.


        В окремих випадках найманих робітників залучають до робіт у вихідні дні. Чи поширюється дане правило на вагітних жінок? 
  
    Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються у вихідні дні, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)).  
  
    В непростій системі об’єктивних явищ трудові правовідносини посідають помітне місце. Зокрема дані стосунки функціонують в цілісному середовищі, де правові норми, ґрунтуючись на загальновизнаних моральних імперативах, в той же час повинні підлягати загальнообов’язковому та вмілому виконанню особами, кожній з яких гарантовано відповідний юридичний статус.  
  
    Працедавець є одним з найголовніших учасників трудових правовідносин. Зазначена думка пояснюється тим, що у відповідності до трудового договору вказана особа надає безпечну роботу різним особам, які прагнуть працювати задля істотного зміцнення міжнародного авторитету своєї правової Вітчизни, та значного покращення матеріального добробуту її згуртованого народу.  
  
    Правовий статус, який гарантований працедавцю, є вельми багатогранним. Зокрема відповідно до ч. 1 ст. 71 КЗпП України дана особа може застосувати відповідні роботи, виконувані у вихідні дні, тільки у виняткових випадках, що в свою чергу визначені національним законодавством.   
  
    Але не треба забувати про те, що даному правилу властиві істотні винятки, невичерпний перелік яких охоплено окремими нормативно-правові актами. Даному судженню притаманне своє обгрунтовуюче пояснення.  
  
    Ефективна діяльність вітчизняних органів державної влади спрямовується на цілеспрямоване утвердження різних за своєю суттю людських цінностей. До переліку останніх, належать: сім’я, дитинство, материнство й батьківство, про що передбачено ч. 3 ст. 51 Конституції України.  
  
   Чіткий та недвозначний зміст вказаної норми в частині суб’єктного складу найманих працівників, яких заборонено залучати до робіт у вихідні дні, має відповідні роз’яснення в іншому законі. Як це розуміти?  
  
    Національним законодавством передбачено безпосередні вказівки про те, що окремих працівників працедавець не може залучати до зазначених робіт. Зокрема відповідно до ч. 1 ст. 176 КЗпП України, одними з таких трудівників є вагітні жінки.  
  
   Таким чином, національне законодавство забороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння, які за своєю сутністю є аморальними і/або протиправними. Наприклад, зазначеній особі не дозволено застосувати роботи у вихідні дні до окремих працівників, одними з яких є вагітні жінки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]