В черговий раз про звіт за формою 3-ПН
Подання звіту про наявність вакансій на підприємстві можливо одна з найбридливіших речей для кадровиків та бухгалтерів підприємств. Новий порядок складання та подання цієї форми радше збільшив кількість питань.
Необхідність подання звіту диктується, як я розумію, бажанням держави організувати "західний" формат участі держави у заповненні вакансій. Тобто коли у підприємства з'являється вакансія, воно повідомляє відповідну службу зайнятості, яка на підставі своїх баз даних і пропонує відповідних працівників компанії.
Думаю, що всім очевидна практична незастосовність цієї формули співпраці у ситуації, за якої компанії на практиці займаються кадровим підбором виключно самостійно. Напевно подібна схема будучи по формі "продвинутою" та "європейською" за змістом є радше пережитком адміністративно-командної економіки та породжує додатковий непотрібний обсяг роботи як для підприємств так і для бюрократів.
Ти не менш, вказану форму звітності та порядок їїподання затверджено Наказом МСПУ від 31.05.2013 року № 316. Нею фактичнозамінено стару форму З-ПН. Тобто нову форму звіту було введено, але це незменшило кількості питань щодо даної форми звітності – радше навпаки: питаньпобільшало.
Отже згідно з вказаним наказом форма подається за наявності у роботодавцяпопиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриттявакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочогомісця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стаєвакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір знайманим працівником.
Як бачимо необхідною умовою поданняформи є створення робочого місця,або припинення трудових відносин зпрацівником, при цьому деякий час робоче місце такого працівника має бутивакантним.
Тобто у випадку, якщо на робоче місце,працівника, який звільнився одразу було прийнято нового працівника, звіт заформою З-ПН не подається. Така позиція викладена і у Роз’ясненні Київськогоміського центру зайнятості, викладене на сайті Державної служби зайнятості.
Поширеною була практика багатьохпідприємств, особливо із невеликою кількістю працівників перезатверджуватиштатний розклад підприємства після звільнення одного співробітника та прийняттяодразу нового співробітника. Думаю, що враховуючи подібне формулювання текстуНаказу та позицію Держслужби зайнятості необхідності у подібномуперезатвердженні немає.
У разі, якщо роботодавець плануєукомплектувати вакансію самостійно, без допомоги служби зайнятості, він такожзобов’язаний подати форму №3-ПН, при цьому, згідно з Порядком подання цієїзвітності, зазначивши у ній, що він не потребує укомплектування вакансіїза сприяння державної служби зайнятості.
У випадку, якщо вакансія передбаченаштатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою №3-ПН довнесення відповідних змін у штатний розпис.
Ну і насамкінець, найголовніше, що потрібновідзначити: за неподання вказаної звітності штрафні санкції не передбачені.При цьому така позиція знайшла відображення у Листі Міністерства соціальноїполітики України від 31.07.2013 г. N 636/021/106-13.
Сподіваюсь, що у даному питанні наступить якась стала практика, скажімо підприємства просто не будуть подавати форму звіту, що можливо спонукає Мінсоцполітики клопотати щодо нормативного закріплення необов'язковості для цієї, зрештою, непотрібної підприємствам форми звітності.
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 803
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 386
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
- JIT – концепція, час якої настав 61
-
В окупованих Росією містах з'явилися компанії з великими оборотами: хто ними володіє
Бізнес 38514
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 12838
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 7467
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 6990
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6152