Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

Подобова оренда квартир: як не стати жертвою аферистів

Подобова оренда квартир:як не стати жертвою аферистів

Загальна дорожнеча проживання у класичних готелях/пансіонатах та обтяжливіформальні процедури, які потрібно перенести гостю перед заселенням, дедалібільше відвертають увагу звичайних громадян від такого виду найму житла.

 Як це часто відбувається, спасіння потопаючих беруть у свої руки так і потопаючі:серед  місцевих жителів туристичних такурортних населених пунктів популярним джерелом додаткового (а подекуди йосновного) доходу стало здавання власного житла в оренду на кілька діб. Прицьому відносини сторін мають зазвичай усне оформлення; жодних юридичнихдокументів не оформлюється; часто сторони навіть не знають прізвищ одне одного.Це подекуди призводить до суттєвих проблем як для орендодавця (неправомірневідчуження орендарем його квартири, відмова від оплати тощо), так і дляорендаря (здавання квартири в оренду неправомочною особою, що тягне за собоювиселення дійсним власником тощо).

 Відтак, щоб не стати жертвою аферистів, потрібно пам’ятати деякі важливіправила:

 -        намагайтесязафіксувати свої відносини у письмовому договорі найму житла. Закон не вимагаєдля таких угод ні нотаріального оформлення, ні державної реєстрації. Орендаряму цьому контексті варто порекомендувати запитувати у контрагентів документи проправо власності на житло (свідоцтво/договір тощо), щоб не оплатити проживання«випадковим» людям та не бути виселеними на наступний день справжнімгосподарем;

-        прикладайтедо зазначеного письмового договору оренди житла акт приймання-передачі, в якомуварто якнайповніше зазначати інші речі, які передаються у користування разом ізквартирою (напр., меблі, побутова техніка і т.д.);

-        намагайтесяне оплачувати повну вартість проживання одразу; передачу частини грошейоформлюйте завдатком, про що окремо вказуйте у договорі оренди житла; пропередачу решти суми (напр., 30/50/70 %) домовляйтеся на кінець строкупроживання;

-        непередавайте/не отримуйте паспорт в якості застави. По-перше, це прямозаборонено законодавством (п.23 Положення про паспорт громадянина України), апо друге це не надасть орендодавцю жодних преференцій, оскільки орендар зможевільно оформити новий паспорт, вказавши на його втрату; більш того, занезаконне заволодіння паспортом особи встановлена кримінальна відповідальність(ч.3 ст. 357 Кримінального кодексу, покарання – штраф до 850 гривень або арештна строк до 3 місяців або обмеження волі на строк до 3 років).

 Врахування зазначених вище правил дозволить Вам максимально убезпечити себевід неправомірних дій як орендодавців, так і орендарів.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи