"Казначейська" яма дедалі глибшає
«Бюджетна сфера» (освіта, медицина й соціальний захист) все більше заглиблюється в кризу «казначейських» неплатежів.
«Бюджетнасфера» (освіта, медицина й соціальний захист) все більше заглиблюється в кризу«казначейських» неплатежів. Продовжуючи щоденну боротьбу з цим свавіллям, незабуваймо, що Держказначейство є лише виконавцями волі уряду й адміністраціїпрезидента. Зарплати й платежі місцевих громад «зажовуються», бо державнийбюджет – це суцільна авантюра. Додатково його знекровлюють тендерні розкраданняй нецільове використання коштів.
Нещодавно Міністерство фінансів «потішило» звісткою про рекордне (до 410 млн.грн.) падіння залишку на Єдиному казначейському рахунку – віртуальній«банківській карті» державного бюджету України. От-от стане реальністю цинічнийжарт одного депутата, який запитавши в урядовця про залишок коштів, вигукнув:«Та ви що?! В мне вдома більше лежить, ніж у вашій казні!» Простим українцям несмішно: вчителі, медики, соцпрацівники, комунальники вже півроку живуть беззарплат. Навіть у заможному Києві.
Звісно, Державне казначейство не краде кошти,які в ньому зберігаються. Принаймні, фізично. Воно просто латає латки налатаному. Незаконно позичає гроші з рахунків місцевих бюджетів на виконаннябюджетних призначень бюджету державного, а також на покриття розривівПенсійного фонду. Коли й цього стало замало, – з менш важливих на важливішістатті вже всередині державного бюджету. Все це супроводжується відмовками прем’єр-міністрапро неслухняних виконавців, які нібито винні в невиплаті зарплат.
В листопаді почався якісно новий етап«покращення». Оскільки «зажовування» в Держказначействі вже не допомагають,Пенсійному фонду дозволили аварійне кредитуванняв комерційних банках, щоб не допустити затримки хоча б мізерних пенсій. Мабуть,це можна назвати й своєрідною «фінансовою пірамідою».
Причина пірамідування проста: Державнийбюджет-2013 зведений із завідомо нереальними цифрами і нашвидкуруч просунутийчерез парламент. Тому його виконання за 9 місяців року склалолише 69% річного плану (за доходами і видатками). Про професіоналізм і відчуттяреальності урядовців може свідчити хоча б минулотижнева заявапрем'єра Азарова про аварійний продаж додаткових об’єктів державної власності.Адже план надходжень від приватизації, – традиційна ганьба «біло-блакитної»влади, – цьогоріч виконаний аж на 9 (!) відсотків станом на 1 листопада. Олігархи Януковича нічого не купують удержави. Бо вона їм все віддає практично задарма: в оренду, концесію тощо.Як-от Запорізький титаномагнієвийкомбінат, контрольований Дмитром Фірташем.
Інший напрочуд професійнийурядовець, перший віце-прем’єр Арбузов, днями зізнався: Кабмінзатримує зведення держбюджету-2014, бо не знає, чи буде підписана Угода проАсоціацію з Євросоюзом. Насправді, як я вже відзначав,влада розраховує під маркою Асоціації додатково «виторгувати» великікредити. Причому не лише від ЄС, а й відМоскви: хто більше запропонує. Зачароване коло правового нігілізму: уряд незаконнозатримує внесення проекту бюджету до парламенту, бо не знає, чим закінчатьсяперемовини щодо звільнення незаконно ув’язненої Юлії Тимошенко. ЕкономікаУкраїни залишається залежною від безсоромної «багатовекторної» зовнішньополітичноїтурбулентності.
Втім, невиплати зарплат іборгової кризи можна було б уникнути навіть із нереальним держбюджетом. Якбийого реальні доходи не перекачувалисятак нахабно до фірмочок, наближених до урядовців та інших «регіоналів». «АВаська слушает, да ест» – так можна схарактеризувати щотижневу практикудержавних закупівель. Здається, тендерні чиновники нічого не чули про бюджетнукризу й переговори з Євросоюзом, підписуючи закупівельні контракти із захмарнимикошторисами.
Коли окрема людина краденепотрібні їй речі, незважаючи при цьому на мораль, законодавство і громадськийосуд, медики називають це клептоманією й призначають лікування. Поведінкарежиму Януковича якнайкраще характеризується терміном «клептократія». Такихтреба ізолювати від влади якнайшвидше. Якщо цього не зробити, затримки зарплатта розрахунків ризикують перетворитися на ще масштабнішу епідемію.
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 846
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 170
- JIT – концепція, час якої настав 63
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 62
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 20555
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 16295
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 8800
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6820
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 6061