Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.01.2014 11:46

Подано позов до суду на руйнівників пам’ятки Львова – Народної лічниці

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Моєю командою було підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників, які зруйнували у Львові пам’ятку XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького та ще кілька об’єктів.

Моєю командою було підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників, які зруйнували у Львові пам’ятку XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького та ще кілька об’єктів. 

 

Зараз руйнація призупинена, але головна вимога, яка є в позові - це відновлення відповідачами споруд до стану, в якому вона перебувала до руйнування (до 10 січня 2014 року). Я сподіваюся завдяки активності громади, суд винесе рішення про їх поновлення.

 

Вказана земельна ділянка і комплекс споруд ще у 1903 році були подаровані Митрополитом Андрієм Шептицьким громаді міста Львова, а нині перебувають на балансі Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької церкви (відповідач-1). Орендарем  комплексу споруд є ТзОВ «Розвиток нерухомості» (Відповідач-2).

 

Внаслідок початку будівельних робіт забудовниками була зруйнована частина будівлі, яка позначена у Паспорті пам’ятки за адресою вул. Озеркевича, 4а та пам’ятки історії, архітектури та містобудування XVIII ст. на вул. Озеркевича, 4-4а у м. Львові – Народна лічниця. А також пошкоджена прилегла до зазначеного комплексу споруд земельна ділянка площею 0,45 га, на якій розташовані історичні захоронення жертв Другої світової війни, якими опікується Львівська обласна історико-просвітницька правозахисна організація «Меморіал» (один з позивачів).

 

За словами голови Львівського облуправління охорони пам’яток Андрія Салюка, пам’ятка внесена до Реєстру пам’яток у 1986 році серед комплексу споруд, а не як окремий об’єкт. Тому пам’яткоохоронці підготували новий паспорт для пам’ятки, яка наразі рахується нововиявленою пам’яткою місцевого значення, і передали його на затвердження. Але паспорт досі не затвердили.

 

Також велику роль в даному випадку зіграє Міністерство культури, адже саме воно повинно надати постійний пам’яткоохороний статус цій споруді. Тому я звернувся до Міністра культури з проханням взяти під особистий контроль це питання, адже я знаю, що його розглядатимуть у Міністерстві на цьому тижні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]