Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.01.2014 11:46

Подано позов до суду на руйнівників пам’ятки Львова – Народної лічниці

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Моєю командою було підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників, які зруйнували у Львові пам’ятку XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького та ще кілька об’єктів.

Моєю командоюбуло підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників,які зруйнували у Львові пам’ятку XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь«Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького та ще кілька об’єктів. 

 

Зараз руйнаціяпризупинена, але головна вимога, яка є в позові - це відновлення відповідачами споруддо стану, в якому вона перебувала до руйнування (до 10 січня 2014 року). Ясподіваюся завдяки активності громади, суд винесе рішення про їх поновлення.

 

Вказана земельнаділянка і комплекс споруд ще у 1903 році були подаровані Митрополитом АндріємШептицьким громаді міста Львова, а нині перебувають на балансі Курії ЛьвівськоїАрхиєпархії Української Греко-Католицької церкви (відповідач-1). Орендарем  комплексу споруд є ТзОВ «Розвиток нерухомості»(Відповідач-2).

 

Внаслідок початкубудівельних робіт забудовниками була зруйнована частина будівлі, яка позначенау Паспорті пам’ятки за адресою вул. Озеркевича, 4а та пам’ятки історії,архітектури та містобудування XVIIIст. на вул.Озеркевича, 4-4а у м. Львові – Народна лічниця. А також пошкоджена прилегла дозазначеного комплексу споруд земельна ділянка площею 0,45 га, на якійрозташовані історичні захоронення жертв Другої світової війни, якими опікуєтьсяЛьвівська обласна історико-просвітницька правозахисна організація «Меморіал» (одинз позивачів).

 

За словами головиЛьвівського облуправління охорони пам’яток Андрія Салюка, пам’ятка внесена доРеєстру пам’яток у 1986 році серед комплексу споруд, а не як окремий об’єкт.Тому пам’яткоохоронці підготували новий паспорт для пам’ятки, яка наразірахується нововиявленою пам’яткою місцевого значення, і передали його назатвердження. Але паспорт досі не затвердили.

 

Також велику рольв даному випадку зіграє Міністерство культури, адже саме воно повинно надатипостійний пам’яткоохороний статус цій споруді. Тому я звернувся до Міністракультури з проханням взяти під особистий контроль це питання, адже я знаю, що йогорозглядатимуть у Міністерстві на цьому тижні.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи