Почути "народ Донбасу"?
Обговорення "соціологічних досліджень" в ОРДЛО є лише методом суб'єктизації "народу ОРДЛО" як сторони конфлікту інтереси, якого слід враховувати при реінтеграції ОРДЛО
Минулого тижня інфопростір трохи порвало від соціологічних досліджень на території ОРДЛО. Багато експертів, і не дуже, дали коментарі в ракурсі, ось нарешті ми почули і зрозуміли про що думає населення окупованих територій.
Якщо чесно, я не досліджував це витвір соціологічного мистецтва. За мене це зробив пан Сивохо, який зауважив, що якби такі дослідження були занадто публічні, то респонденти вже б мали довгі і плідні дискусії з МГБ ДНР/ЛНР.
У той же час я хотів би зазначити, що такі «соціологічні дослідження» використовуються російською пропагандою, а також окремими українськими ЗМІ, які транслюють міфи російської пропаганди, задля суб’єктизації «народу Донбасу». Обговорюючи результати «соціології» ми відходимо від реальності «Росія – агресор», «ОРДЛО – колаборанти» на «почуйте народ Донбасу».
Ефемерну категорію намагаються зробити реальною. І українці «які втомились від війни» із задоволенням готові впасти в світ віртуальної реальності, яку нам пропонує РФ та нині діючий Президент.
Суб’єктивізація народу ОРДЛО в дискурсі подальшої долі ЛНР/ДНР змусить українську владу йти на зміни підходів до вирішення проблем війни на Сході України. Тобто сприймати за сторону конфлікту не Російську Федерацію, а «народ» з його проблемами і забаганками. Тобто поведе Київ у доволі хибне поле, в яке Москва заганяла нас минулі шість років. Мовляв «домовляйтесь з ЛДНР, а ми тут ні до чого».
Коли ми на повному серйозі починаємо обговорювати доцільність звільнення територій, де люди в більшості цього не бажають, ми допомагаємо російській пропаганді актуалізувати суб’єктність «народу ОРДЛО», як категорії, яка має впливати на вибудову дорожньої карти чи то звільнення чи то реінтеграції Донбасу.
Фактично, українські ЗМІ, можливо самі того не бажаючи, але вбивають в голови українцям тезу, щодо необхідності враховувати інтереси населення окупованої території.
Хоча якраз тут і є головна логічна помилка. Адже, якщо територія окупована, то суб’єктом є окупант, тобто Російська Федерація. «Населення ОРДЛО» не може бути суб’єктом, так само, як не може бути суб’єктом перемовин з терористами заручник. Адже заручник завжди транслює волю того, чия зброя на нього наведена.
Тож я хотів би нагадати всім. На Сході війна з Російською Федерацією, те що на визнання цього факту не вистачило сміливості ні в Порошенка ні в Зеленського, говорить лише про відсутність «чоловічого начала», або політичну далекоглядність обох політичних лідерів України. Не існує «народу ОРДЛО», є населення, яке перебуває під окупацією. Суб’єктом перемовного процесу, щодо звільнення українських територій є Російська Федерація. І врахування позиції «народу» чи адміністрації ЛНР/ДНР є шляхом до визнання громадянського конфлікту всередині України.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6353
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3161
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2061
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1940
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1696