Почути "народ Донбасу"?
Обговорення "соціологічних досліджень" в ОРДЛО є лише методом суб'єктизації "народу ОРДЛО" як сторони конфлікту інтереси, якого слід враховувати при реінтеграції ОРДЛО
Минулого тижня інфопростір трохи порвало від соціологічних досліджень на території ОРДЛО. Багато експертів, і не дуже, дали коментарі в ракурсі, ось нарешті ми почули і зрозуміли про що думає населення окупованих територій.
Якщо чесно, я не досліджував це витвір соціологічного мистецтва. За мене це зробив пан Сивохо, який зауважив, що якби такі дослідження були занадто публічні, то респонденти вже б мали довгі і плідні дискусії з МГБ ДНР/ЛНР.
У той же час я хотів би зазначити, що такі «соціологічні дослідження» використовуються російською пропагандою, а також окремими українськими ЗМІ, які транслюють міфи російської пропаганди, задля суб’єктизації «народу Донбасу». Обговорюючи результати «соціології» ми відходимо від реальності «Росія – агресор», «ОРДЛО – колаборанти» на «почуйте народ Донбасу».
Ефемерну категорію намагаються зробити реальною. І українці «які втомились від війни» із задоволенням готові впасти в світ віртуальної реальності, яку нам пропонує РФ та нині діючий Президент.
Суб’єктивізація народу ОРДЛО в дискурсі подальшої долі ЛНР/ДНР змусить українську владу йти на зміни підходів до вирішення проблем війни на Сході України. Тобто сприймати за сторону конфлікту не Російську Федерацію, а «народ» з його проблемами і забаганками. Тобто поведе Київ у доволі хибне поле, в яке Москва заганяла нас минулі шість років. Мовляв «домовляйтесь з ЛДНР, а ми тут ні до чого».
Коли ми на повному серйозі починаємо обговорювати доцільність звільнення територій, де люди в більшості цього не бажають, ми допомагаємо російській пропаганді актуалізувати суб’єктність «народу ОРДЛО», як категорії, яка має впливати на вибудову дорожньої карти чи то звільнення чи то реінтеграції Донбасу.
Фактично, українські ЗМІ, можливо самі того не бажаючи, але вбивають в голови українцям тезу, щодо необхідності враховувати інтереси населення окупованої території.
Хоча якраз тут і є головна логічна помилка. Адже, якщо територія окупована, то суб’єктом є окупант, тобто Російська Федерація. «Населення ОРДЛО» не може бути суб’єктом, так само, як не може бути суб’єктом перемовин з терористами заручник. Адже заручник завжди транслює волю того, чия зброя на нього наведена.
Тож я хотів би нагадати всім. На Сході війна з Російською Федерацією, те що на визнання цього факту не вистачило сміливості ні в Порошенка ні в Зеленського, говорить лише про відсутність «чоловічого начала», або політичну далекоглядність обох політичних лідерів України. Не існує «народу ОРДЛО», є населення, яке перебуває під окупацією. Суб’єктом перемовного процесу, щодо звільнення українських територій є Російська Федерація. І врахування позиції «народу» чи адміністрації ЛНР/ДНР є шляхом до визнання громадянського конфлікту всередині України.
- Попіл війни не сховаєш під килим Наталія Тонкаль вчора о 22:22
- Шахрайство з криптовалютою: схеми, захист, запобіжні заходи Фелікс Аронович вчора о 21:51
- Херсонщина: загрозливі тенденції та виклики Тарас Букрєєв вчора о 16:26
- Моє місто: що йому болить і як його лікувати Данило Зелінський вчора о 16:18
- Емодзі як докази в судовій практиці Дмитро Шаповал вчора о 16:11
- Что делать, если инвалидность отменили: советы юриста Віра Тарасенко вчора о 15:52
- Два простих правила для міцних і щасливих стосунків Людмила Євсєєнко вчора о 14:43
- Вибір на користь сильнішого Євген Магда вчора о 13:42
- Транскордонне регулювання водневих угод: нові виклики для ЄС та України Олексій Гнатенко вчора о 13:03
- Збут наркотиків організованою групою: ключові аспекти відповідальності Дмитро Зенкін вчора о 12:10
- В наш час піар – це все Інна Тищенко вчора о 12:00
- Вітчизняний бізнес в борговій ямі. Уряд спостерігає Андрій Павловський вчора о 10:58
- Наслідки пропуску строку для подання заяви про перегляд заочного рішення Євген Морозов вчора о 10:22
- Проблеми та можливості, пов’язані з послугами Facility Management для лікарень в Україні Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 10:18
- Чи мають право неприбуткові організації залучати у свою статутну діяльність ФОП/ЦПД? Лілія Вірьовкіна вчора о 02:34
-
Квантовий комп'ютер Google за п'ять хвилин виконав раніше неможливі обчислення
Бізнес 5451
-
Як США змусити Путіна до миру? Ось які інструменти є у Трампа – The Atlantic
5343
-
Жаба в бульбашці та богомол, що танцює: найкращі кумедні фото 2024 року
Життя 5049
-
Росія починає втрачати контроль у ще одній групі країн
Думка 4836
-
Вторгнення Ізраїлю в Сирію погано закінчиться. Що це означає
Думка 3643