Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.10.2020 15:59

Тиждень космосу

Координаторка космічних програм групи проєктів Noosphere, кандидатка історичних наук

Куди піти, щоб доторкнутися до Всесвіту

4 жовтня стартував Всесвітній тиждень космосу World Space Week 2020 - наймасштабніша космічна подія у світі, яка покликана на міжнародному рівні відзначати внесок, що робить космічна наука і техніка для покращення умов життя людини. 

Всесвітній тиждень космосу, проголошений Генеральною Асамблею ООН, відзначають щорічно в період з 4 по 10 жовтня, починаючи з 2000 року.

Дати обрані не випадково. 4 жовтня 1957 року був запущений перший штучний супутник Землі «Спутнік-1», який відкрив шлях до дослідження космічного простору. Головним конструктором першого рукотворного космічного об'єкта, як і ракети, яка вивела його на навколоземну орбіту, був українець Сергій Корольов. 10 жовтня 1967 року набрав чинності Договір про принципи діяльності держав по дослідженню і використанню космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла. Ця угода є одним із основних документів, що регулює міжнародну космічну діяльність. 

Традиційно тиждень космосу присвячують певній темі. Тема 2020 року  - "Супутники покращують життя".

Щороку у всьому світі в ці дні проходить понад 8000 тисяч заходів. Пандемія covid внесла певні корективи, більшість заходів 2020 року проводяться в режимі онлайн, а отже незалежно від місця знаходження та країни всі охочі зможуть долучитися до заходів, які відбуватимуться по всьому світу.

В Україні також пройде низка заходів. 

4 жовтня - “Космічні шоти: Наука VS Кінематограф”. Під час заходу  ви дізнаєтеся: Як відрізнити кінематографічний міф від наукової реальності? Чи стануть космічні гіпотези в кіно майбутньою дійсністю? 

Місце проведення - Запоріжжя. Участь безкоштовна 
Більше про захід тут https://fb.me/e/3GZdqZY6z

8 жовтня - “Космічні шоти: Як супутники покращують життя?” Космічні апарати щохвилини передають на Землю терабайти інформації. І це не лише фото та відео зйомка поверхні планети для розвідки. Від супутників залежить робота телекомунікаційної галузі, банківської сфери, навігація, прогноз погоди. Як супутники допомагають прогнозувати врожайність, конторолювати незаконні вирубки лісів, управляти літаками - заявлені питання дискусії.

Місце проведення - онлай-зустріч. Участь безкоштовна  
Реєстрація тут https://forms.gle/HhbPFDkKuKdN2Xeg9

10 жовтня - онлайн-конференція Doing Space UA. Цей захід буде цікавим для українських інженерів, розробників, підприємців та ентузіастів, що хочуть будувати кар'єру та створювати бізнес у космічній галузі.

Місце проведення - онлай-зустріч. Участь безкоштовна  
Більше про захід тут https://fb.me/e/3gWIm0zwH

Нехай космос стане для вас ближчим.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи