Трансформація залізничної медицини до викликів сьогодення
Основоположні принципи – вирішення поточних проблем і реалізація стратегічних планів
Минулого року, вісім профільних дорожніх клінічних лікарень, які знаходяться в підпорядкуванні Філії “Центр охорони здоров’я”, отримали генеральних та медичних директорів. Був проведений аудит наявних матеріальних та людських ресурсів, що дав змогу систематизувати та актуалізувати поточну ситуацію в галузі. Не будемо голослівно заявляти про наддосягнення, але нами було закладено підгрунтя для подальшої реформації галузі.
Структурно плани галузі можна розділити на два умовні блоки. Перший – це реалізація поточних функцій обслуговування залізничників та клієнтів, в тому числі лікування пацієнтів хворих на COVID-19. Лікарі та медичний персонал, не дивлячись на вал проблем які виникають, продовжують рятувати життя, займаючись як терапевтичним оглядом, так і виконанням складних операцій.
Другий блок – це стратегічне переформатування галузі. В 2020 році залізнична медицина була профінансована лише на 50%. При цьому нашими зусиллями, в умовах перехідного періоду були зменшені збитки залізничних лікарень на 65 мільйоныв гривень. І це вдалось досягти незважаючи на зменшення кількості пацієнтів.
Дивлячись правді в очі, можна задати собі наступне питання: чи будуть колись лікарні філії ЦОЗ профінансовані УЗ на 100%? Скоріш за все ні. Залізниця потребує коштів для оновлення рухомого складу, локомотивів та вагонів. Чи є виконання медичних функцій головним завданням для Укрзалізниці? Однозначно, ні. У нещодавньому інтерв’ю, голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак зазначив, що компанія має займатися перевезенням вантажів, а не організацією відпочинку та лікування своїх працівників». Повністю погоджуюсь з головою правління. Чи існує вихід із цієї ситуації? Відповідь так, і залізнична медицина вже рухається в цьому напрямку.
Отож, усе що не стосується інфраструктури, диспетчеризації та рухомого складу є для УЗ непрофільним активом. Основним варіантом розпорядження з таким активом як залізничні лікарні є концесія. Погоджуюсь з головою правління Укрзалізниці, що передача лікарень в концесію можлива лише з обов’язковим дотриманням трьох умов: збереження працівників та профілю роботи і гарантованого обсягу інвестицій із подальшим розвитком лікарняних комплексів. Прикладом цього, є те, що при відборі генеральних директорів дорожніх клінічних лікарень, кандидати змагалися, в тому числі, відстоюючи власні проекти розвитку довіреної лікарні.
Лікарні не можна віддати в концесію похапцем, аби-кому, на не зрозумілих умовах. Потрібні чіткі гарантії подальшого медичного забезпечення залізничників та збереження робочих місць лікарів і мед.персоналу. Так, ми ставимо за мету збереження медичного обслуговування залізничників в дорожніх клінічних лікарнях. Для цього потрібно, щоб нова програма добровільного медичного страхування охопила усіх залізничників. За таких умов страхова сума для працівника АТ «Українська залізниця» складатиме 150 тис. грн. і буде покривати оплату лікування. Грамотний підхід забезпечить виграш усіх сторін – УЗ перестане отримувати збитки на непрофільному активі, залізничники отримають кращу програму страхування та будуть і надалі обслуговуватися в звичних дорожніх клінічних лікарнях, лікарі та мед.персонал почнуть працювати в кращих умовах та отримувати більшу заробітну платню.
Варто зазначити, що дорожні клінічні лікарні – це не єдина галузь УЗ, яку передбачається віддати в концесію. УЗ планує передати в концесію 7 залізничних вокзалів – в Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Вінниці, Хмельницькому та місті Чоп. Це яскравий аргумент для скептиків. Не можливо уявити, що за умови здачі вокзалів в концесію пасажирські потяги перестануть зупинятися чи прийматися станцією Київ-Пасажирський? Звісно це абсурд. Тому необхідно планово, крок за кроком, реалізовувати реформу залізничної медицини, не звертати увагу на популістів та панікерів і не вдаватися в крайнощі.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов вчора о 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов вчора о 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін вчора о 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч вчора о 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов вчора о 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда 17.12.2024 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко 17.12.2024 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко 17.12.2024 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов 17.12.2024 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак 17.12.2024 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін 17.12.2024 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 25925
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 14667
-
"Екстрений крок": Польща починає продавати вершкове масло зі стратегічних резервів
Бізнес 6144
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4405
-
Як працюватиме школа без вчителів
Думка 3805