COVID-19: залізничні лікарні на низькому старті
Ми живемо в період, коли кожен ранок розпочинається з перегляду оперативної інформації Міністерства охорони здоров’я про поширення коронавірусної інфекції.
Протягом останнього часу кількість інфікованих постійно зростає. З початку пандемії систематично збільшується кількість ліжко-місць, які готуються для прийому хворих. Це допомагає медичній системі справлятися з тим навантаженнями, яке зростає кожного дня.
А що ж залізничні лікарні?
Голова правління АТ Укрзалізниця Володимир Жмак зустрівся з Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Метою зустрічі було отримання додаткового фінансування в розмірі 82 млн. грн., яке необхідне для забезпечення медичним обладнанням і киснем, закупівлею апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів та засобів індивідуального захисту. Кошти повинні бути виділені Фондом боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.
Раніше, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проєкт Постанови про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів.
Проєктом пропонується залучити відомчі заклади охорони здоров’я до надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в умовах дії встановлених Урядом України карантинних заходів.
В разі виділення коштів для підготовки та укомплектування необхідним обладнанням, залізничні лікарні готові приймати хворих з коронавірусною хворобою. Приміщення потрібно підготувати до збільшення навантаження. Наприклад, необхідно замінити електромережі, адже хворі підключаються до апарату штучної вентиляції легень або ж кисневих концентраторів. Це обладнання споживає електроенергію. Разом з тим необхідно закупити засоби індивідуального захисту для медичного персоналу. Адже ми не можемо ризикувати нашими лікарями, які готові лікувати хворих. Захист лікарів – наш пріоритет.
Варто пам’ятати, що дорожні, клінічні лікарні знаходяться в структурі «Укрзалізниці», а «УЗ», як і безліч інших компаній, несе збитки від економічної кризи, викликаної пандемією. Чимало працівників мають скорочений робочий тиждень та відповідно мають менші нарахування. Значно зменшився пасажирообіг, а також об’єм транспортних, комерційних перевезень, з яких заробляє «Укрзалізниця». Можливості фінансувати прийом хворих на COVID-19, які не є працівниками Укрзалізниці, немає. Це можливо тільки при отриманні фінансування від НСЗУ. Тому, філія «Центр охорони здоров’я» має активно включитися в процес лікування хворих на COVID. Більше того, вже частково процес підготовки розпочався.
В місті Харкові складна епідемілогічна ситуація і не вистачає ліжко-місць для лікування хворих. Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 готова частину своїх ліжко-місць перепрофілювати під хворих на коронавірус. Процес підготовки йде повним ходом. Уже розділили лікарню на два окремих приймальних відділення, щоб хворі на COVID та інші пацієнти не перетиналися між собою. Всі працівники до одного, готові працювати і виконувати свої безпосередні обов’язки – рятувати не тільки залізничників, а інші верстви населення.
Викликом 2020 року є боротьба з пандемією коронавірусу, тому ми спільно повинні докласти максимум зусиль, щоб врятувати життя та здоров‘я наших громадян.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393