Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах
Бізнес, що працює під час війни – це ще один підрозділ оборони. Економічна стійкість має стати нашим другим фронтом.
Епопея з затягуванням прийняття рішення, яка уможливить розблокування будівництва нових об'єктів, інвестицій в громадах, має бути завершена вже наступного тижня в стінах Верховної Ради!
На сьогодні, бізнес фактично не має змоги будувати нові обʼєкти відновлювальної енергетики, нові промислові та аграрні потужності, та й будь-що без будівельної планувальної документації, яка не може затверджуватися без комплексних планів просторового розвитку.
Мова йде про проблему розроблення і затвердження містобудівної документації на місцевому рівні відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», який до речі прийнятий ще у 2020 році і відповідно не враховує ситуацію в країні під час воєнного стану. Згідно з ним, будь-яке нове будівництво на території громади можливе лише за наявності комплексного плану просторового розвитку. Їх громади в умовах війни і браку фінансів не взмозі затвердити, а отже нові інвестиції з 1 січня цього року просто заблоковані.
В той же час, економіка це фактично кровоносна система армії. Бо без неї немає ні армії, ні перемоги. Кожен бізнес, що працює сьогодні, наближає перемогу завтра.
Росія продовжує нищити нашу інфраструктуру, енергетику ракетами та дронами, а ми всередині країни маємо ситуацію з фактичним зупиненням будівництва, реалізації інвестиційних інфраструктурних та соціальних проєктів, в тому числі об’єктів відновлюваної енергетики через блокування розробки проєктувальних документів.
І ці питання вже виносилось на розгляд у пленарній залі Верховної Ради. Зокрема продовження термінів дії документів з планування територій територіальних громад; відтермінування комплексних планів просторового розвитку; спрощення відведення, зміни цільового призначення земельних ділянок для інвестицій тощо - передбачалися законопроєктами 9549, 12283, 13174 та правками до інших проєктів законів. Проте з різних причин вони так і не стали законами. Тому проблема залишається серйозною і стосується фактично всіх громад.
Маємо припинити будь-які спроби затягування ухвалення цього рішення та розблокувати прийняття громадами змін та проєктувальних документів для будівництва.
Тому, сьогодні, 10 липня, на засіданні нашого Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримали новий законопроєкт №13437 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо просторового планування територій (земель) та рекомендували Верховній Раді ухвалити його одразу за основу та в цілому. Як його співавторка наполягатиму на якнайшвидшому винесені його на розгляд у пленарну залу, як такого, що є нагальним для відновлення постраждалих від війни територій, розвитку громад та залучення інвестицій.
Законопроєкт №13437 відтерміновує обов’язковість розробки і затвердження комплексних планів просторового розвитку громад. Основний перехідний період – до 1 січня 2028 року. Для громад у зоні бойових дій або тимчасової окупації – до 3 років від завершення воєнного стану.
Сподіваюсь, що ухвалимо його в цілому вже наступного тижня, інакше - це саботаж і шкідництво. Закон не має зупиняти відновлення та розвиток, він має його забезпечувати. Наявність якихось альтернативних законопроєктів тільки шкодить оперативності законотворчого процесу. Рада вже і так затягнула вирішення цього питання на пів року.
Маємо відкинути всі політичні речі і подумати про громади та інвестиції під час війни. А вона виграється не лише на полі бою, а й у цехах, фермах і підприємствах.
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- Готують підвищення тарифів для населення 732
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 147
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 101
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 68
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 11883
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 9103
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 6537
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5274
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4722