Грант від ідеї до успішної реалізації: коротко про головне
Як бізнесу отримати кошти грантодавців на реалізацію власних проєктів
Сьогодні міжнародні фонди, програми Європейської Комісії, національні грантодавці, приватні донори, посольства іноземних держав охоче надають грантові ресурси для сприяння розвитку бізнесу. Тож у компаній є шанс реалізувати свої ідеї та окремі проєкти за рахунок залучених коштів. Однак який же алгоритм дій передбачається у даному випадку?
27 липня 2023 року Південноукраїнський офіс Європейської Бізнес Асоціації провів першу Online-зустріч “Грант: від ідеї до успішної реалізації” в рамках проєкту “В пошуках Інвестицій”. Спікером заходу виступила Ольга Рузанова – Амбасадорка фінансової просвіти від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, членкиня ГО Діловий клуб «Партнер», співзасновниця ГО «Крила Надії КР», тренерка гри-тренінгу «Життєвий капітал», викладачка Schooltogo, підприємиця.
У ході заходу говорили про складові елементи грантової заявки, презентацію проєкту грантодавцю та практичні поради щодо його реалізації. Тож коротко про головне читайте нижче.
Де знайти донора?
На сьогоднішній день треба моніторити всі можливі ресурси та активно шукати, оскільки це в інтересах того, хто хоче отримати кошти. Проводьте щоденну роботу з моніторингу інтернет-ресурсів та соц.мереж та заходьте свої проєкти. Для прикладу інтернет-ресурсів залишаємо наступні: ГУРТ, British Council Ukraine, British Council Active Citizens, Єднання заради дії, група у Фейсбуці “Гранти. Що, де, коли?” тощо.
Як адаптувати свою ідею під вимоги грантодавця?
Тут ми спочатку вивчаємо проєкт, робимо аналіз. Так, у кожного грантодавця є своя місія та цілі і він хоче побачити їхню реалізацію. Далі вже думаємо про те, як адаптувати свої цілі під проєкт. Пам’ятаємо, що усі наші ідеї можна запакувати під конкретний грант, якщо поставитися до цього завдання творчо.
Які складові елементи заявки?
Як правило складові елементи аплікаційної форми грантової заявки більш-менш однакові. Однак, у заповненій формі має бути послідовний та логічно побудований ланцюжок. Тут можуть бути такі пункти: приклади попередніх проєктів із посиланнями на інтернет-ресурси де про них можна прочитати; назва/опис/мета проєкту; окремі цілі; дані про локацію; як плануєте досягнути цілей і реалізувати мету проєкту; чи плануєте взаємодію проєкту з владою; прототипи в інших країнах (містах); попередній бюджет тощо. При додаванні інформації про партнерів і реалізаторів варто додавати медійних, це буде перевагою. Крім того, грантодавцю важливо, щоб про нього говорили, тож ви можете ділитись інформацією про нього на своїх ресурсах, робити хештеги та висвітлювати їхню діяльність додатково та таким чином просувати надалі і свій проєкт також.
Грамотність сформованого бюджету
Важливо розуміти, що є бюджети будуть відрізнятись у кожному конкретному випадку, оскільки є проєкти на повному фінансуванні донора, а є проєкти на співфінансуванні, у яких лише частина коштів надається грантодавцем. Тож тут треба чітко та лаконічно прописувати, яке саме фінансування та які статті витрат заплановані. Пам’ятаємо, що за кожною сумою стоїть дія та подальша звітність.
Презентація проєкту грантодавцю
Тут застосовують формат пітчінгу. І бувають такі захисти на які виділяється 3-4 хвилини.
На проєкт необхідно спочатку подивитись очами донора, тому бажано заздалегідь уявити хто саме буде на захисті, продумати питання та одразу відповіді на них. Однак головні питання будуть пов’язані саме зі шляхами реалізації проєкту, тому кожна дрібниця матиме значення.
Реалізація проєкту
Коли ви підходите до процесу реалізації у вас є команда, мета і у вас все пропрацьовано. Далі ви керуєте своєю командою відповідно до завдань.
На етапі реалізації проєкту важливими є прозорість та контроль використання коштів. Також грантодавця цікавить чи зможе проєкт існувати після завершення фінансування.
Звітність
На усіх стадіях реалізації проєкту проходить комунікація з грантодавцем. Тому кожна гривня має бути підзвітна. Звіти за кількістю задіяних учасників також важливі (можуть бути дані по гендерній ознаці, наприклад). Крім того, необхідно звітувати й про активності.
Якщо ви дійсно хочете отримати грант - у вас неодмінно все вийде! Іноді сила бажання вимірюється кількістю спроб, однак досвід, який ви отримаєте у результаті є безцінним. Бажаємо вам успішної реалізації ваших проєктів із залученим фінансуванням!
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6104
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3138
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2006
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1853
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1612