День Перемоги очима сьогодення
День Перемоги повинен бути постійним нагадуванням усім, що війна - це горе, смерть, руйнування, сльози, покалічені долі, злидні, важка праця.
Пройшло 9 травня. Переглядаючи програми на різних каналах в мене склалося враження, що журналісти, політичні оглядачі ведуть розмови ніби перебуваючи у повній невизначеності, як трактувати цю подію: ніби і свято - не свято, і перемога - не перемога, не знати кого величати, а кого засуджувати, про що говорити.
Причина цього зрозуміла. За роки незалежності ми дізналися багато того, що ретельно приховувалося за Радянських часів. Розвінчані міфи про великих воєначальників Сталіна, Жукова, відкрита правда про невиправдані втрати, які поніс наш народ під час війни та багато іншого. А після того, як Росія розв’язала війну проти України, то взагалі перевернулося уявлення про братні народи та загальну історію. Мабуть тому з’явилася якась невизначеність, або навіть розгубленість у багатьох людей у відношенні до минулих подій. Але коли ця невизначеність просліджується у засобах масової інформації, які по суті формують думку більшості людей у країні - це вже проблема.
Наша країна протягом багатьох років недопрацьовувала в плані пропаганди власної історії, цінностей, надбань, національної ідеї. Через це, не дивлячись на здобуту незалежність, десятиліттями принижувалася українська мова, культура, самі українці. До 2014 року не велася робота з виховання патріотизму, любові до своєї країни. Це є однією з причин втрати території та війни на Донбасі.
Тому, на мій погляд, така риторика у цей день є неприпустимою. У День Примирення та День Перемоги з усіх засобів масової інформації повинен лунати головний меседж, щоб почули усі від старого до малого – що ВІЙНА це найбільше зло, горе, смерть, руйнування, сльози, покалічені долі, злидні, важка праця. А для українського народу - це подвійна трагедія, бо військові дії пройшли по усій території країни. При цьому постраждало і цивільне населення. Та не зважаючи ні на що, самопожертва та героїзм воїнів, за підтримки усього народу, в силі зупинити найзапеклішого ворога.
Необхідно провести паралелі між тією війною і цією що відбувається у наші дні – скільки зруйнованих сіл, міст, знедолених людей, які залишилися без домівки, втратили рідних, скільки загинуло молодих людей, які мали свої плани на життя, коханих людей, сім’ї. За кожним випадком стоїть чийсь біль і трагедія. Розкажіть про життєві історії, є ще багато свідків, які тільки тепер можуть розповісти нічого не приховуючи про події минулої війни, через людські долі по - новому розкрийте історію.
Саме через близькість війни, яку хоч і не називають війною, але вона триває і кінця краю їй не видно, нинішнє покоління може відчути усю трагедію і жахіття війни з фашизмом.
Така пам’ять остудить голови багатьох. І якби раніше, з самого початку років незалежності, постійно розповідали людям, що потрібно поважати ту країну у якій живеш, що кордони - це святе, що переділ території – це війна, а війна це горе, то мабуть не було б тих багатолюдних мітингів з криками про приєднання до іншої країни і Росія не змогла б здійснити свої плани і вести гібридну війну проти України. Пора уже навчитися робити висновки з історії та власних помилок, щоб запобігти їх у подальшому.
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 21146
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 15380
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13748
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 6351
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5977