Як у Броварах вирішуються проблеми переселенців
Минуло майже два роки з того часу, як в Україні почалася внутрішня міграція. Тисячі українців змушені були залишити свої домівки, щоб розпочати нове життя у інших містах. І хоча кожен з нас був готовий всіляко допомагати переселенцям, ніхто не очікував так
Минуло майже два роки з того часу, як в Україні почаласявнутрішня міграція. Тисячі українців змушені були залишити свої домівки, щоброзпочати нове життя у інших містах. І хоча кожен з нас був готовий всілякодопомагати переселенцям, ніхто не очікував таких масштабів.
Станом на 2016-й рік у Броварах зареєстровано 5098 тимчасовопереміщених осіб, з яких 3848 дорослих. Для міста з населенням в 100 тис жителів,навіть такі показники виявилися досить вагомими. В оперативному режимі в містабуло прийняте рішення всіляко допомагати тимчасовим переселенцям. Допомоганадходила звідусіль: мешканці, волонтери, громадські організації. Активнопідтримував переселенців Броварський осередок Червоного Хреста. Волонтериорганізації забезпечували людей одягом та речами першої необхідності.
Особливо гостро постало питання розселення таких осіб. Адже,Мінсоцполітики займається лише їх реєстрацією та призначенням соціальних виплат.У рамках міської програми «З турботою про кожного», 1280 сімей переселенцівотримали чи отримують адресну допомогу. Крім того, тимчасово переміщені особиможуть отримати одноразову грошову допомогу. Такою можливістю вже скористалася21 особа, що проживає у Броварах.
Досить гостро постало питання влаштування дітей в закладиосвіти. На початок 2016-го року у Броварах було зареєстровано 477 дітей зтимчасово окупованих територій. Розподіл дітей по школах та садочкам відбувавсязгідно побажань батьків – в залежності від місця проживання родини. Найбільшедітей переселенців - близько 100 навчається у ЗОШ №9, адже тут функціонуютьросійськомовні класи.
Аби не травмувати людей бюрократичними процедурами мидозволили директорам шкіл приймати дітей навіть без повного пакету необхіднихдокументів – достатньо було пред’явити свідоцтво про народження та паспорти батьків. Крімтого, згідно програми збереження безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів,діти переселенців теж мають право харчуватися у шкільних їдальнях набезоплатній основі.
Найскладнішою, й наразі залишається ситуація зпрацевлаштуванням мешканців буремного Сходу та Криму. І хоча багато родин вжеповернулися до рідних домівок, залишаються і ті, для кого це поки щонездійсненна мрія.
З 2014-го року на обліку Броварського центру зайнятостіперебувало 160 тимчасово переміщених осіб, з них працевлаштовано – 45. Станомна початок 2016-го року у центрі зайнятості на обліку перебуває 24 особи. Коженз них має офіційний статус безробітного та отримує відповідні соціальнівиплати.
Та як би не було добре деінде, дома – завжди краще. Хочетьсявірити, що найближчим часом кожна родина зможе повернутися до рідної домівки.Головне не забувати, що всі ми люди і невідомо кому з нас вже завтра можезнадобитися підтримка та допомога.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422