Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.06.2016 08:40

Судова реформа стартувала... з торгів?

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду

За бездіяльність парламенту, який не хотів виконувати свою функцію щодо обрання суддів, повинні понести відповідальність та бути покарані (звільнені або відправлені на якийсь нікому не зрозумілий конкурс) інші судді, які вже третій рік працюють за себе і з

Сьогодні  стало доступне коротке відеоз засідання  комітету з питань правовоїполітики та правосуддя від 02 червня 2016 року. Того, що відбулось передзасіданням Верховної Ради, на якому приймали так звану президентську судову «реформу».

Подивіться уважно  це відео,  починаючи з 8 хвилини  40 секунд, а саме  виступ голови комітету Руслана Князевича.

Чомусь я до цього часу  вважала панаКнязевича  поміркованою  людиною, яка розуміє, що справжні реформи  не можуть бути побудовані і проведені  на порушенні  законів, а тим паче  на порушенні   прав своїх же громадян. 

І саме тому ми – судді, призначені на посади вперше,  неодноразово звертались до комітету ідепутатів із  проханням  під час законотворчості зважати на норми міжнародногоправа і стандарти у галузі  судочинства,  зокрема: єдиний статус суддів, недопустимість дискримінації за політичнимимотивами та  за часом призначення напосаду, правову визначеність, неможливість політичного впливу   на процеси призначення та звільнення суддів тощо, і не допустити  запровадження таких норм або Перехіднихположень, які  розділять суддів  на «своїх» та «чужих»,  і   поставлятьодних  у нерівне становище з іншими.

 І що сталось?  

А сталось те, що знову підмінапонять. Реформа – це коли б декларовані наміри її ініціаторів трансформувалисьу реальні нерепресивні механізми позитивних змін, наприклад: дійсне підвищеннярівня незалежності суддів, переформатування законодавства, оптимізаціїпроцедур, підвищення рівня гарантій, як це відбувається у розвинених країнах. Ане у банальні (даруйте за вираз) договорняки та кадрову зачистку.

І мова тут йде не про якийсь там обмін  товарами на ринку, а продолю тисячі  молодих професіоналів, живихлюдей, громадян врешті решт.   

Вдумайтесь в ці слова: 

Р.Князевич:  «якщо ми приймаємопропозицію про запровадження  конкурсудля суддів  першої  інстанції, то тільки при умові, що парламентбере на себе обов’язок,  і це буде моральнийобов’язок,  прийняти рішення щодо тихсуддів, які вже другий рік знаходяться на розгляді в парламенті і чекають насвоє обрання. …Це погоджена позиція, ми прийняли спільне рішення  і будемо рекомендувати парламенту  і в комітету якщо не буде  заперечень  на наступний сесійний тиждень  розпочати нашу роботу з розгляду цьогопитання. Це буде правильне завершення питання щодо судової  реформи з боку парламенту…»

 Він це серйозно?

Тобто що, торги??

Одні працюють далі, а інших просто викинути на конкурси абона вулицю?

Тобто,  все-таки поділ за часомпризначення і за підписом у посвідченні?

Отже буде  конкурс для  суддів, у яких поки що  не закінчились повноваження,   в обмін на обрання тих, хто поки що без повноважень? 

Давайте ще раз людською мовою: комітет погоджується на новуредакцію п. 17 розділу 12 Перехідних положень Закону і підтримує проведенняконкурсу для тих суддів, у яких на момент вступу Закону і Конституції в дію незакінчаться повноваження ( а це щоб ви розуміли близько 1000чоловік, які у 2012-2013 роках вже проходили відкриті та прозорі добори передпризначенням на посади) за умови якщо парламент проголосує за обраннясуддів, які з його ж вини не були обрані безстроково. 

Що ж виходить: за бездіяльність парламенту,який не хотів виконувати свою функцію щодо обраннясуддів, повинні понести відповідальність та бутипокарані (звільнені або відправлені на якийсь нікому не зрозумілий конкурс)інші судді, які вжетретій рік працюють за себе і за тих, що без повноважень? І це при тому, щосаме «п’ятирічки» з повноваженнями якраз і є тими суддями, хто такі відкритіконкурси вже проходив! 

Хтось геть злетів з катушок? Гадає, що у такий спосіб проведереформу, використовуючи тисячу людей як розмінну монету у цій брудній грі? Томущо, зберігаючи poker face потрібно показати видимість «реформ» під обіцянефінансування?? І додатково протягти своїх людей, у тому числі на вищі суди? 

Крім того, якщо інформація, що обговорюється вузькими коламипро те, що міністра Петренка будуть лобіювати на крісло голови Верховного суду,підтвердиться, то нормальним людям в такій «оновленій по-новому» судовійсистемі робити більше нІчого.

Рівень цинізму зашкалює.... але саме так виглядає справжняціна цієї реформи.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи