Судова реформа стартувала... з торгів?
За бездіяльність парламенту, який не хотів виконувати свою функцію щодо обрання суддів, повинні понести відповідальність та бути покарані (звільнені або відправлені на якийсь нікому не зрозумілий конкурс) інші судді, які вже третій рік працюють за себе і з
Сьогодні стало доступне коротке відеоз засідання комітету з питань правовоїполітики та правосуддя від 02 червня 2016 року. Того, що відбулось передзасіданням Верховної Ради, на якому приймали так звану президентську судову «реформу».
Подивіться уважно це відео, починаючи з 8 хвилини 40 секунд, а саме виступ голови комітету Руслана Князевича.
Чомусь я до цього часу вважала панаКнязевича поміркованою людиною, яка розуміє, що справжні реформи не можуть бути побудовані і проведені на порушенні законів, а тим паче на порушенні прав своїх же громадян.
І саме тому ми – судді, призначені на посади вперше, неодноразово звертались до комітету ідепутатів із проханням під час законотворчості зважати на норми міжнародногоправа і стандарти у галузі судочинства, зокрема: єдиний статус суддів, недопустимість дискримінації за політичнимимотивами та за часом призначення напосаду, правову визначеність, неможливість політичного впливу на процеси призначення та звільнення суддів тощо, і не допустити запровадження таких норм або Перехіднихположень, які розділять суддів на «своїх» та «чужих», і поставлятьодних у нерівне становище з іншими.
І що сталось?
А сталось те, що знову підмінапонять. Реформа – це коли б декларовані наміри її ініціаторів трансформувалисьу реальні нерепресивні механізми позитивних змін, наприклад: дійсне підвищеннярівня незалежності суддів, переформатування законодавства, оптимізаціїпроцедур, підвищення рівня гарантій, як це відбувається у розвинених країнах. Ане у банальні (даруйте за вираз) договорняки та кадрову зачистку.
І мова тут йде не про якийсь там обмін товарами на ринку, а продолю тисячі молодих професіоналів, живихлюдей, громадян врешті решт.
Вдумайтесь в ці слова:
Р.Князевич: «якщо ми приймаємопропозицію про запровадження конкурсудля суддів першої інстанції, то тільки при умові, що парламентбере на себе обов’язок, і це буде моральнийобов’язок, прийняти рішення щодо тихсуддів, які вже другий рік знаходяться на розгляді в парламенті і чекають насвоє обрання. …Це погоджена позиція, ми прийняли спільне рішення і будемо рекомендувати парламенту і в комітету якщо не буде заперечень на наступний сесійний тиждень розпочати нашу роботу з розгляду цьогопитання. Це буде правильне завершення питання щодо судової реформи з боку парламенту…»
Він це серйозно?
Тобто що, торги??
Одні працюють далі, а інших просто викинути на конкурси абона вулицю?
Тобто, все-таки поділ за часомпризначення і за підписом у посвідченні?
Отже буде конкурс для суддів, у яких поки що не закінчились повноваження, в обмін на обрання тих, хто поки що без повноважень?
Що ж виходить: за бездіяльність парламенту,який не хотів виконувати свою функцію щодо обраннясуддів, повинні понести відповідальність та бутипокарані (звільнені або відправлені на якийсь нікому не зрозумілий конкурс)інші судді, які вжетретій рік працюють за себе і за тих, що без повноважень? І це при тому, щосаме «п’ятирічки» з повноваженнями якраз і є тими суддями, хто такі відкритіконкурси вже проходив!
Хтось геть злетів з катушок? Гадає, що у такий спосіб проведереформу, використовуючи тисячу людей як розмінну монету у цій брудній грі? Томущо, зберігаючи poker face потрібно показати видимість «реформ» під обіцянефінансування?? І додатково протягти своїх людей, у тому числі на вищі суди?
Крім того, якщо інформація, що обговорюється вузькими коламипро те, що міністра Петренка будуть лобіювати на крісло голови Верховного суду,підтвердиться, то нормальним людям в такій «оновленій по-новому» судовійсистемі робити більше нІчого.
Рівень цинізму зашкалює.... але саме так виглядає справжняціна цієї реформи.
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов 11:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей вчора о 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак вчора о 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський вчора о 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов вчора о 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
-
Піднятися з нуля. Як родина переселенців розвиває бізнес з перероблювання волоських горіхів
Бізнес 18445
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 7609
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 7503
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 6781
-
Падіння каміння на Закарпатті: рух для поїздів розблокували
Бізнес 3106