Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.10.2018 13:41

Аудит по-новому: що змінилося?

Адвокат компанії KVADRA PRAVO

01 жовтня 2018 року вступив в силу Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»

01 жовтня 2018 року вступив в силу Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», спрямований реформувати ринок аудиторських послуг в Україні та привести законодавство України до вимог законодавства Європейського Союзу у зазначених правовідносинах.

Які ж основні зміни?

1)      Результатом проведення аудиту фінансової звітності є аудиторський звіт (а не висновок, як було раніше). Закон встановлює основні вимоги, що повинні бути визначені в аудиторському звіті.

2)      Визначено новий порядок атестації аудиторів. Аудитором є фізична особа, яка підтвердила кваліфікаційну придатність до провадження аудиторської діяльності, має відповідний практичний досвід та включена до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності. Для підтвердження високого рівня теоретичних знань та професійної компетентності така особа повинна успішно скласти відповідні іспити. Після включення до Реєстру фізична особа може займатися аудиторською діяльністю поки її не виключать з нього. Періодичного підтвердження знань та отримання сертифікату не вимагається, проте аудитору потрібно безперервно проходити професійне навчання.

3)      З п’яти реєстрів залишено один Реєстр аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності, який складається з чотирьох розділів, у кожному з яких міститиметься інформація про окрему категорію субєктів аудиторської діяльності;

4)      Встановлено обмеження щодо одночасного надання послуг з обовязкового аудиту і неаудиторських послуг підприємствам, що становлять суспільний інтерес. Також уточнено перелік неаудиторських послуг та встановлено їх граничну вартість.

5)      Обмежено терміном у 10 років тривалість обовязкового аудиту фінансової звітності підприємства.

6)      Посилено контроль за здійсненням аудиторської діяльності, який здійснюватиметься не лише Аудиторською палатою України, а і спеціально створеним Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]