Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.01.2018 16:56

Легалізація криптовалюти: бути чи не бути?

Громадський діяч. Офіцер запасу. Експерт з нацбезпеки і оборони. Учасник програми Україна-НАТО

«Криптовалюта», «Біткойн», «майнити» – ці слова наразі все частіше зустрічаються у щоденному вжитку… Можливість вкладення коштів у нові технології та здійснення фінансових операцій поза державним контролем, аналітика щодо подальших приб

«Криптовалюта», «Біткойн», «майнити» – ці слова наразі все частіше зустрічаютьсяу щоденному вжитку…Можливість вкладення коштів у нові технології таздійснення фінансових операцій поза державним контролем, аналітика щодо подальшихприбутків від продажів криптовалюти і навіть опція розплатитись Біткойнами заавіаквитки – все це наразі на слуху.

Глобальна економіка трансформується та модернізується, і тому варіації натему електронних грошей – це закономірність.

До речі, ще в середині 1960-х український академік Глушков заклав потужнийбазис для створення електронних грошей в рамках роботи над загальнодержавною автоматизованоюсистемою, завдяки котрій мав здійснюватися безгрошовий перерозподіл сукупногонаціонального продукту, але для Радянської системи це видалось занадто, і розробкатак і канула в літу, проте наприкінці 1970-х в США вже зявилась своя система електронного переказу коштів.

Незважаючи на те, що «визнання Біткойну» в якихось країнах означає лишедозвіл на торгівлю криптовалютою на спеціалізованих товарних біржах, доречнимивиглядають законодавчі ініціативи, покликані трансформувати валютнезаконодавство з урахуванням появи на валютному ринку криптовалют.

Зокрема, у Верховній Раді України зареєстровано три законопроекти дляврегулювання цього питання:

№ 7183 «Про обіг криптовалюти в Україні», у котрому пропонується визначити порядокстворення та діяльності криптовалютної біржі, моніторингу всіх криптовалютнихтранзакцій, ідентифікації суб’єкту криптовалютних операцій;

Серед змін, котрі прописані у законопроекті № 7183-1 (альтернативний) «Простимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні», в тому числі, можнапобачити застосування адміністративних покарань за незаконне видобуваннякриптовалют, визначити терміни, пов’язані з криптовалютами, механізмифінансового моніторингу на ринку криптовалют, ліцензування діяльності фінансових установ, що надаютьфінансові послуги на ринку криптовалют, оподаткування операцій із застосуваннямкриптовалют.

№ 7246 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо стимулюванняринку криптовалют та їх похідних в Україні) – націлений врегулювати вітчизняне Податковезаконодавство у зв’язку з появою криптовалют на фінансовому ринку.

Чи буде врегульовано на законодавчому рівні питання обігу криптовалюти вУкраїни, зокрема, стосовно оподаткування, - буде залежати від політичної волі,але наразі ми маємо можливість як здобути ще одне джерело надходжень коштів відподатків до бюджету країни, так і йти в ногу з часом нових технологій.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи