Сміття на вулиці — індикатор стану суспільства
Після закінчення зимового сезону в Україні “в усій красі” проявляється не тільки питання стану доріг, але й ще одна проблема — сміття. Про неї, можливо, не завжди прийнято говорити, проте і сховатися від цієї теми неможливо.
На узбіччах доріг, в дворах багатоповерхівок,в міських парках доводиться бачити купи з пластикових пляшок, використанихупаковок та інших відходів життєдіяльності. Здавалося б — час радіти весні, алетака картина здатна зіпсувати настрій, адже вона яскраво свідчить про те, як миживемо, про те, як ми ставимося до наших міст, до нашої країни в кінці-кінців.
Можна, звичайно, скаржитися на роботукомунальних служб, проте ми самі залишаємо цей непотріб під ногами. А це вжепитання культури, ментальності, якщо хочете. Фраза: “чисто не там, деприбирають, а там, де не смітять”, як завжди, актуальна.
Навряд чи щось подібне побачиш в європейськихкраїнах. Чи то снігу у них випадає менше, чи, що більш справедливо, у людей тамвиховане більш охайне відношення до місця проживання, до довкілля загалом.
Невдовзі ще більше потеплішає, і українціпотягнуться в ліси та на береги річок, щоб відпочити. Особливо — під часвихідних та свят. А вам не прикро потім заходити до лісу і бачити сліди таких“пікників”, розкидані по траві? Найстрашніше, що такий варіант “культури”, чито пак безкультурності, передається і дітям. Тобто, замкнене коло?
Звісно, повинна працювати і держава. Потрібнопопуляризувати відповідний стиль поведінки серед українців, прищеплювати повагудо чистоти в громадських місцях ще змалечку. Необхідно щоб вистачалона вулицях тих самих сміттєвих баків та урн, і громадських туалетів. Водночас,потрібно прибирати вулиці не лише на маршрутах проїзду владних кортежів, авсюди! Це все так. І напевно нинішній стан країни в цьому відношенні і єнаслідком тієї радянської показушності, якої ми ще не змогли позбутися. За цієюлогікою, якщо начальство не бачить — можна все.
Та, в принципі, держава не взмозі зупинитируку, яка викидає пляшку з вікна машини прямо на дорогу, не в змозіпроконтролювати всі абсолютно території, де перебувають люди. Це все залежитьвід нас, це — наше з вами обличчя.
Припускаю, що свою роль могло б зігратизапровадження штрафів за подібного роду порушення. Причому не символічних, асуттєвих. І, очевидно, що такі рішення теж треба приймати. Хоча в нинішніхумовах залишається небезпека, що штрафи стануть ще одним джерелом корупції.
Тому й треба апелювати зараз головним чином досамих людей, до відчуття їхньої відповідальності. Ну невже самим не противнотак жити?
Зрештою, безлад в політиці, в економіці і,часто, в суспільстві, атмосфера байдужості та взаємного відчуження починаєтьсяз малого — з недбало викинутого недопалка під ноги зустрічному перехожому.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393