Що протиставити національної мережі, якщо ти локальний гравець?
На що звернути увагу, щоб з часом розвинутися в стабільну мережу, яка міцно стоїть на ногах принаймні у локальному масштабі?
Роздрібний ринок влаштований таким чином, що з початкової безлічі одиничних торгових точок різних власників, які працюють виключно в рамках своєї локальної торгової зони, завжди з часом проявляються мережі. З кожним роком вони ростуть, включаючи до свого складу поодинокі точки, будуючи нові або реконструюючи чинні об'єкти, поступово витісняючи з ринку менш успішних і дрібних конкурентів, стаючи довгостроковими лідерами в національному масштабі.
Така ситуація відбувається у всіх країнах, де існує ринкова, не надто жорстко регульована державою економіка. Приватні підприємці та невеликі компанії тисячами роблять ремонти в орендованих приміщеннях, укладають договори з постачальниками, набирають персонал, завозять товар, відкриваються в обрамленні кульок і веселої музики, і... тисячами закривають свої магазини, оскільки прийняли неправильні рішення на старті або не витримали економічного тиску з боку конкурентів, які вже існують, згодом.
Якщо ви тільки замислюєтеся про відкриття свого першого магазина, або вже відкрили один або два, але їх показники поки вас не вражають, зрозуміло, ви вивчаєте, як вам долучитися до тих поодиноких щасливчиків, які все ж успішно пройшли через неспокійні води становлення свого роздрібного бізнесу.
На що ж звернути увагу, щоб з часом розвинутися в стабільну мережу, яка міцно стоїть на ногах принаймні у локальному масштабі?
1. Ретельне опрацювання концепції вашого майбутнього магазину, або оптимізація того, що вже існує. Які тренди актуальні не просто зараз, але й планують розвиватися як мінімум в середньостроковій перспективі? Як буде виглядати зовнішній вигляд вашого магазину, чи буде він привабливим для розпещеного різноманітністю покупця? Як буде розставлене обладнання всередині, чи правильно реалізовані допоміжні приміщення, як справи зі світлом, звуком і кольоровою гамою?
2. Визначення локації, де ваш магазин зможе стати лідером. Які показники має пропонована локація, чи варто спробувати в іншому місці? Скільки тут потенційних покупців, і чи не зіпсують плани конкуренти?
3. Правильне складання кошторису на ремонт, ретельне опрацювання викладення товару, грамотний підбір персоналу і постачальників. Чи все ви зробили правильно, або упустили якісь важливі деталі? Чи не буде неефективних витрат або некомпетентних співробітників в процесі запуску і після нього?
4. Якщо магазин вже працює — обов'язково проводите моніторинг всіх його параметрів, а не фокусуйтесь тільки на фінансових, які дуже важливі, але не показують всієї повноти картини. Чи привітні ваші співробітники? Чи немає простроченого або непотрібного товару? Чому люди приходять або, навпаки, ігнорують вас? Що ви можете поліпшити в кожному з сотень елементів роботи магазину, щоб він був максимально привабливим для вашої аудиторії?
5, але найголовніше — якщо поруч з вами вже щосили працює магазин національної мережі, який вам буде вкрай складно обігнати за закупівельними цінами, універсальності концепції або професіоналізмі в заповненні вакансій, удвічі більш важливо правильно визначити, реалізувати та розвивати ті якості вашої торгової точки, які будуть відрізнятися від мережевого конкурента в кращу сторону.
Основна фішка одиничного магазину або невеликої мережі — це сервіс з людським обличчям. Не суцільний потік людей в годину пік, втомлені касири та стелажі, що не встигають поповнюватися, а теплі бесіди з постійними покупцями, продумана до дрібниць унікальна атмосфера і максимально повне задоволення тих локальних потреб людей, які ніколи не зможе закрити національна мережа.
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко вчора о 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко вчора о 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін вчора о 18:38
- Президентський законопроєкт: відповідальність за обхід санкцій Дмитро Зенкін вчора о 15:49
- Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) дитини Леся Дубчак вчора о 15:24
- Новий закон про європротокол: що змінилось і як тепер діяти? Світлана Приймак вчора о 12:51
- Чи дійсно можна омолодити шкіру обличчя без дороговартісних процедур та інʼєкцій Вікторія Жоль вчора о 10:03
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? Олександр Федоришин 13.01.2025 16:26
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков 13.01.2025 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко 13.01.2025 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау 13.01.2025 11:48
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" Віталій Жадобін 13.01.2025 11:29
- Про пенсії і справедливісь 489
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? 328
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 162
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму 151
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" 99
-
Удар по ядерній тріаді Путіна. В Енгельсі догорає нафтобаза – чому це важливо для України
4745
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4386
-
В Україні активно виводять з обігу банкноти номіналом 200 гривень. Чим їх замінюють
Фінанси 3026
-
З Польщі контрабандою ввезли ювелірку і швейцарські годинники на 35 млн грн – фото, відео
Бізнес 2337
-
Військова та спортсменка Лариса Жалінська виїхала до Росії та дала пропагандистам інтерв’ю
Життя 2134