Компенсація Україні за рахунок активів РФ та її олігархів
Сплата компенсацій за рахунок арештованих активів РФ та її олігархі
WSJ повідомляє, що США почали полювання за захованими активами російських олігархів.
Нещодавно мав розмову з представниками західних аналітичних центрів (“think tanks”) щодо питання спрямування активів російських олігархів на відшкодування втрат України внаслідок імперіалістичної, загарбницької війни з боку РФ.
Проблема для західних країн полягає у священності права приватної власності. Тому конфіскувати активи російських олігархів та можновладців, як і золотовалютні резерви (ЗВР) РФ дуже важко. Майже неможливо.
Проблема для західних країн полягає у священності права приватної власності. Тому конфіскувати активи російських олігархів та можновладців, як і золотовалютні резерви (ЗВР) РФ дуже важко. Майже неможливо.
Враховуючи це, запропонував модель, яка базується на тому, що конфіскувати приватні активи важко, але “заморозити” користування ними натомість можна на десятки років.
За таких обставин можна пропонувати російським бізнесменам та можновладцям, які тримають свої активи у західних країнах, угоду, що передбачає алгоритм, за яким вони погоджуються добровільно передати половину своїх “заморожених” активів у трастовий фонд, які спрямовуються на відбудову України та відшкодування її збитків. А ще чверть цих “заморожених” активів за згодою цих осіб передається в інший трастовий фонд, який опікуватиметься наданням допомоги вже безпосередньо пересічним росіянам, які неминуче зіштовхнуться з проблемами, що виникнуть внаслідок поразки РФ у війни та санкцій проти неї, які зберігатимуться ще дуже довго.
Такий алгоритм використання “заморожених” активів може знайти широку підтримку з боку звичайних росіян, які не мають добрих почуттів до власних олігархів та можновладців.
До речі, у зв'язку з цим хотів зауважити, що наші журналісти і звичайні громадяни часто використовують термін “репарації”, які має сплатити Україні РФ за всі злочини, скоєні проти нашої держави.
Насправді, некоректно вживати цей термін, бо він застосовується лише, коли йдеться про капітуляцію тієї чи іншої держави. Варто розуміти, що у правовому вимірі капітуляції з боку РФ у війні з Україною не буде, як і не буде зруйнованого московського Кремля і українського національного прапору над ним. Тому після поразки у війні з Україною керманичам РФ чи держави, що стане її правонаступником, доведеться погодитись на сплату компенсації. Згода сплати повної компенсацій Україні буде однією з передумов для зняття санкцій з боку західних країн.
Розмір цієї компенсації залежатиме, у тому числі, від професійності роботи наших дипломатів та правників, які повинні правильно та юридично бездоганно сформулювати позовні вимоги України до РФ. Очевидно, що при якісному, документально підтвердженому, обґрунтуванні, ця сума буде у декілька разів більшою ніж сума “заморожених” ЗВР РФ у західних країнах. І сплачувати компенсацію їй доведеться протягом щонайменше півтора-двох десятиліть.
У такій моделі добровільної згоди сплати компенсацій Україні з боку РФ, її олігархів та можновладців будуть зацікавлені і західні країни. По-перше, тоді “священність” прав приватної власності не буде порушена. По-друге, вони зможуть отримати компенсацію всіх своїх витрат на допомогу Україні за рахунок цих коштів. Ну і до того ж, їхні компанії матимуть можливість брати участь у відбудові України саме за рахунок коштів, які сплачуватимуться РФ чи її правонаступником (правонаступниками).
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6528
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3178
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2096
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 1993
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1964