Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є
Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Теодор Рузвельт
Мав рацію двадцять шостийпрезидент Сполучених штатів… Як мав рацію: роби,що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є.
Напевно, така формулажиття є найбільш прийнятною й для людини й для установи.
З тим, що маєш
А має Антимонопольнийкомітет України спадок: справи щодо зловживання монопольним (домінуючим)становищем й з 2012 року, й з 2013 року.
Справи розпочаті, розпорядженнядержавного уповноваженого Антимонопольного комітету України наявні, але нерозглянуті. У спадок залишені.
Роби, що можеш
А що може робити Антимонопольнийкомітет України? Може тільки розглянути «спадкові» справи та постановитирішення, бо то його робота. Й не важливо коли та хто справу розпочав. Справамає бути вирішена.
Там, де ти є
А де ми є? Ми у 2016 роцій неможливо закрити очі й зробити вигляд, що не бачили «спадкових» справ. От йтам, де ми є, ми робимо, що можемо з тим що маємо…
Формула життя від ТеодораРузвельта прийнятна й для дій АМКУ.
Дії стосуються не тільки поточних справ Комітету. Комітетне полишає поза увагою й «спадкові» справи. Це, панове, до відома – кожнарозпочата справа має бути й буде розглянута. У літу не кане жодна «спадкова»справа. Й та, що три роки тому, іншим складом АМКУ було розпочата. Й поточна, ймайбутня.
Ось ще одна з таких«спадкових» справ розглянута та постановлено рішення. Негучна, нерезонансна,але відчуття того, що ти «… зробив, щоміг зробити, з тим, що мав та там, де ти є…» надає відчуття добре зробленоїсправи, гідно виконаної роботи. Приємне відчуття.
Отже. У листопаді 2013року була розпочата справа за ознаками вчинення Національною академієюДержавної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (Академія)порушення, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринкуосвітніх послуг з військової підготовки студентів вищих навчальних закладів запрограмою підготовки офіцерів запасу, шляхом встановлення таких цін на послуги,які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Історія відкриття цієїсправи на сьогодні вже неактуальна і достеменно історії не відома. Є факт, щосправа відкрита, але чомусь не була розглянута.
З квітня 2016 рокуКомітет розпочав підготовку до розгляду цієї «спадкової»справи. Своєчасноотримав письмові повідомлення на свої запити від Академії,Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, провів дослідженнята підготовив попередні висновки по справі.
А ось липень 2016 рокувзагалі став для цієї справи «попутним вітром».
Комітет на початку липнявиніс подання про попередні висновки у справі. Академія оперативно зголосиласяна подання Комітету й 19 липня Комітет прийняв рішення по цій справі.
Суть справи невигадлива:заявник припустив наявність порушення Національною академією Державноїприкордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький) законодавствапро захист економічної конкуренції, (п. 1 ч. 2 ст.13 та п. 2 ст. 50 ЗУ «Прозахист економічної конкуренції»), а саме: зловживання монопольним (домінуючим)становищем на ринку освітніх послуг з військової підготовки студентів вищихнавчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу, шляхом встановлення таких цін на послуги,які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Відповідно до ЗУ «Провійськовий обов’язок і військову службу» військова підготовка громадян Україниза програмою підготовки офіцерів запасу проводиться у вищих військовихнавчальних закладах та у військових навчальних підрозділах вищих навчальнихзакладів.
Національна академіяДержавної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького серед іншогонадає освітні послуги з військової підготовки у вищих навчальних закладах запрограмою підготовки офіцерів запасу (послугу).
Крім Академії(відповідача) в Хмельницькій області послугу з підготовки офіцерів запасу надаєКам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, в якому запрограмою офіцерів запасу за 2010 – 2016 навчальні роки навчались студенти:Вінницького національного аграрного університету, Вінницького кооперативногоінституту, Тернопільського національного економічного Університету,Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій,Тернопільського національного економічного університету, Хмельницькогонаціонального університету, Міжрегіональної академії управління персоналом,Хмельницького університету управління та права, Буковинського державногофінансово-економічного університету, Чернівецького національного університетуімені Юрія Федьковича, Київського національного авіаційного університету,Київського національного університету харчових технологій, Національноготехнічного університету «Київський політехнічний інститут», Івано-Франківськогоуніверситету права імені короля Данила Галицького.
Комітет дослідивматеріали й ті, що були, й ті, що надійшли, та зробив висновки:
1. На базі п’ятдесяти вищихнавчальних закладів проводиться військова підготовка;
2. В Академії отримуютьпослугу студенти, які навчаються за основною спеціальністю в Вінницькомуторгівельно-економічному інституті Київського національноготоргівельно-економічного університету;
3. Студенти вільно, навласний розсуд, обирають собі виші для проходження навчання за програмоюпідготовки офіцерів запасу. Жодних обмежень не існує;
4. Студенти споживаютьпослугу в будь-якому виші за власним вибором в тому числі за межами областей, вяких проходять навчання;
5. Порівняльний аналізвиявив, що більша кількість студентів отримує послугу в Кам’янець-Подільськийнаціональний університет імені Івана Огієнка, а не в Академії;
6. І в Академії, і в Кам’янець-Подільськомууніверситеті послугу отримають як студенти, що навчаються в тому ж виші, так істуденти інших вишів;
7. Вартість навчання запрограмою підготовки офіцерів запасу в 2016 році за весь період навчання вАкадемії становить 12 400 грн, у Кам’янець-Подільському університеті – 12 500грн.;
Отже, Національнаакадемія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького зазнаєзначної конкуренції з надання послуги, в тому числі з бокуКам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Комітет закривпровадження у справі щодо зловживання монопольним (домінуючим) становищемНаціональною академією Державної прикордонної служби України імені БогданаХмельницького на ринку освітніх послуг з військової підготовки студентів вищихнавчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу.
Роби, що можеш, але робидобре.
Роби з тим, що маєш, й незабувай про «спадок».
Роби там, де ти є, йпам’ятай про майбутнє.
Мудрою людиною був двадцять шостий президент Сполученихштатів… Може варто його слова у присягу державного службовця внести?
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 412
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 130
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 115
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 16095
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 13064
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 8756
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6327
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4821