Медична реформа: час казати людям правду!
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правду про те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш, і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах. Інакше результати «соціології» щодо підтримки
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правдупро те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш,і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах.Інакше результати «соціології» щодо підтримки запланованих змін були б зовсіміншими.
Різницяміж просто зміною з гіршого на погане чи навпаки та далекоглядною державницькоюреформою в тому, що реформі має передувати ретельне обґрунтування напрямівтрансформації і просвітницька робота. Тобто все те, чого українськіпарареформатори уникають, як чорт ладану. Особливо у медичній сфері.
Лоббістимедичної «реформи» посилаються на дані соціологічних опитувань, відповідно дояких українці підтримують (!!!) закриття лікарень і фельдшерсько-акушерскихпунктів у селах, відсутність доступу до послуг лікарів вузької спеціалізації,знищення системи швидкої допомоги. «Чи готові ви до платної медицини?», -пишуть у анкетах соціологи, навіть не намагаючись зрозуміти, що саме розуміютьреспонденти під «платністю».
Поділюсявласним досвідом. В ті дні, коли я їжджу до батьків, я кожного разу фактичнопроводжу прийом громадян. Приходять знайомі, сусіди, знайомі знайомих і такдалі. Звичайні нормальні люди, які не мріють про «безвіз», адже значна частинатамошнього населення за все своє життя не мала можливості поїхати навіть вобласний центр. Для них навіть мандрівка до Києва – це щось нереальне.
Іось якого змісту були розмови:
-Алла Шлапак: Ви готові платити за лікування – реформа вже фактичнопочалася?
-Співрозмовниця: Вже платимо ж. Хай реформують.
-Алла Шлапак: А скільки готові платити?
-Співрозмовниця: Скільки зможу, але головне, щоб легально, а не «на лапу»і «до кишені».
«Скількизможу» (!!!!) – як кажуть, диявол у деталях. Бо уряд хоче, щоб після реформи небуло ніяких добровільних внесків добровільно обраного розміру. Щоб бабуся незмогла віддячити лікарю городиною чи курятиною, а несла гроші зі своєїзлиденної пенсії. А були чітко визначені тарифи, по яким треба платити в касулікарні. І ані копійкою менше – навіть, якщо в хаті мінусова температураповітря, а діти їдять порожню юшку.
Намкажуть – люди, у яких тепло в оселях і які одержують «реформаторські» зарплати- що немає приводів для паніки. Мовляв ті, кому не буде вистачати, отримаютьсубсидії. По-перше, вже це проходили, коли можновладці співали нам солодкіпісні про комунальні тарифи. І, по-друге, у медичній сфері «тарифи» і«субсидії» мають зовсім різний сенс, ніж у ЖКГ. За квартиру потрібно платитищомісяця, це прогнозовані суми, з якими можна вибудувати якісь відносно розумніспособи компенсації витрат людей. А захворіти по плану неможливо!
Ті,хто придумали виплачувати субсидії на медичні послуги, і близько не розуміють,про що йде мова, і скільки смертей від ненадання медичної допомоги, скількилюдського горя буде на їх совісті. Але до цих «винахідників» дослухаються увладних кабінетах… І нелюдська реформа набирає обертів. За її підсумками «житипо-новому» чи просто ЖИТИ зможуть не всі.
Суттєвачастина населення буде не в змозі платити за лікування. І люди змушені будутьобирати - або лікуватися у «цілителів», або залазити в борги, або хворіти івмирати дома, або виходити на черговий Майдан!?
ЗапропонованаМінздравом модель реформи і парламентарі, які голосують за неї віднедоумкуватості чи боягузтва, руйнують сферу, яка визнана в усьому світі, якнайдоступніша для всього населення. І це не голослівна заява, до яких нерідко вдаються вітчизняні політики. Цедоведений факт – нещодавно міжнародна компанія Deloitte оприлюднила підсумкищорічного дослідження «Індекс соціального розвитку» за 2017 рік. Найвищі бали,як і минулого року, Україна отримала за позиціями «харчування і базове медичнеобслуговування»! Тож замість того, щоб пишатися і вдосконалюватися, можновладціруйнують ті поодинокі гарні речі, що лишилися в нашій державі…
Тожпостає просте питання: кому все це вигідно? Відповідайте, бо вже настав часказати людям правду!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422