Медична реформа: час казати людям правду!
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правду про те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш, і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах. Інакше результати «соціології» щодо підтримки
Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правдупро те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш,і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах.Інакше результати «соціології» щодо підтримки запланованих змін були б зовсіміншими.
Різницяміж просто зміною з гіршого на погане чи навпаки та далекоглядною державницькоюреформою в тому, що реформі має передувати ретельне обґрунтування напрямівтрансформації і просвітницька робота. Тобто все те, чого українськіпарареформатори уникають, як чорт ладану. Особливо у медичній сфері.
Лоббістимедичної «реформи» посилаються на дані соціологічних опитувань, відповідно дояких українці підтримують (!!!) закриття лікарень і фельдшерсько-акушерскихпунктів у селах, відсутність доступу до послуг лікарів вузької спеціалізації,знищення системи швидкої допомоги. «Чи готові ви до платної медицини?», -пишуть у анкетах соціологи, навіть не намагаючись зрозуміти, що саме розуміютьреспонденти під «платністю».
Поділюсявласним досвідом. В ті дні, коли я їжджу до батьків, я кожного разу фактичнопроводжу прийом громадян. Приходять знайомі, сусіди, знайомі знайомих і такдалі. Звичайні нормальні люди, які не мріють про «безвіз», адже значна частинатамошнього населення за все своє життя не мала можливості поїхати навіть вобласний центр. Для них навіть мандрівка до Києва – це щось нереальне.
Іось якого змісту були розмови:
-Алла Шлапак: Ви готові платити за лікування – реформа вже фактичнопочалася?
-Співрозмовниця: Вже платимо ж. Хай реформують.
-Алла Шлапак: А скільки готові платити?
-Співрозмовниця: Скільки зможу, але головне, щоб легально, а не «на лапу»і «до кишені».
«Скількизможу» (!!!!) – як кажуть, диявол у деталях. Бо уряд хоче, щоб після реформи небуло ніяких добровільних внесків добровільно обраного розміру. Щоб бабуся незмогла віддячити лікарю городиною чи курятиною, а несла гроші зі своєїзлиденної пенсії. А були чітко визначені тарифи, по яким треба платити в касулікарні. І ані копійкою менше – навіть, якщо в хаті мінусова температураповітря, а діти їдять порожню юшку.
Намкажуть – люди, у яких тепло в оселях і які одержують «реформаторські» зарплати- що немає приводів для паніки. Мовляв ті, кому не буде вистачати, отримаютьсубсидії. По-перше, вже це проходили, коли можновладці співали нам солодкіпісні про комунальні тарифи. І, по-друге, у медичній сфері «тарифи» і«субсидії» мають зовсім різний сенс, ніж у ЖКГ. За квартиру потрібно платитищомісяця, це прогнозовані суми, з якими можна вибудувати якісь відносно розумніспособи компенсації витрат людей. А захворіти по плану неможливо!
Ті,хто придумали виплачувати субсидії на медичні послуги, і близько не розуміють,про що йде мова, і скільки смертей від ненадання медичної допомоги, скількилюдського горя буде на їх совісті. Але до цих «винахідників» дослухаються увладних кабінетах… І нелюдська реформа набирає обертів. За її підсумками «житипо-новому» чи просто ЖИТИ зможуть не всі.
Суттєвачастина населення буде не в змозі платити за лікування. І люди змушені будутьобирати - або лікуватися у «цілителів», або залазити в борги, або хворіти івмирати дома, або виходити на черговий Майдан!?
ЗапропонованаМінздравом модель реформи і парламентарі, які голосують за неї віднедоумкуватості чи боягузтва, руйнують сферу, яка визнана в усьому світі, якнайдоступніша для всього населення. І це не голослівна заява, до яких нерідко вдаються вітчизняні політики. Цедоведений факт – нещодавно міжнародна компанія Deloitte оприлюднила підсумкищорічного дослідження «Індекс соціального розвитку» за 2017 рік. Найвищі бали,як і минулого року, Україна отримала за позиціями «харчування і базове медичнеобслуговування»! Тож замість того, щоб пишатися і вдосконалюватися, можновладціруйнують ті поодинокі гарні речі, що лишилися в нашій державі…
Тожпостає просте питання: кому все це вигідно? Відповідайте, бо вже настав часказати людям правду!
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева вчора о 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко вчора о 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука вчора о 14:16
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай 28.03.2025 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда 28.03.2025 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна 28.03.2025 12:19
- Примусове доставлення до ТЦК: Як діє поліція та що потрібно знати Павло Васильєв 28.03.2025 11:58
- Ти не зобов’язаний знати все, але зобов’язаний знати, де знайти потрібну інформацію Дмитро Зенкін 28.03.2025 10:14
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям Віталій Соловей 27.03.2025 22:24
- Чому корпоративна форма – це не про одяг, а про людей: новий підхід до HR у медицині Павло Астахов 27.03.2025 19:05
- Як підготуватися до співпраці з дизайнером: 5 кроків до успішного ресторану Алеся Карнаухова 27.03.2025 12:54
- Поточні проблеми тайм-менеджменту власників малого та середнього бізнесу в Україні Катерина Мілютенко 27.03.2025 12:45
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 269
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 216
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 148
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 137
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі 107
-
Яєчний король купує американського виробника яєць Hillandale Farms за $1,1 млрд
Бізнес 5756
-
В Україні порівняли запропоновану США угоду про надра з довічними репараціями – WSJ
Бізнес 5209
-
Британський регулятор оштрафував OnlyFans на 1 млн фунтів стерлінгів
Бізнес 4499
-
Зупинитися, щоб жити: чому slow living — це не про лінощі, а про якість життя
Життя 3938
-
Суд відкрив провадження про банкрутство забудовника ЖК "Еврика" у Києві
доповнено Бізнес 2798