Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.07.2017 20:46

Медична реформа: час казати людям правду!

Член комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку

Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правду про те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш, і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах. Інакше результати «соціології» щодо підтримки

Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правдупро те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш,і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах.Інакше результати «соціології» щодо підтримки запланованих змін були б зовсіміншими.

IMG_4900.JPG

Різницяміж просто зміною з гіршого на погане чи навпаки та далекоглядною державницькоюреформою в тому, що реформі має передувати ретельне обґрунтування напрямівтрансформації і просвітницька робота. Тобто все те, чого українськіпарареформатори уникають, як чорт ладану. Особливо у медичній сфері.

Лоббістимедичної «реформи» посилаються на дані соціологічних опитувань, відповідно дояких українці підтримують (!!!) закриття лікарень і фельдшерсько-акушерскихпунктів у селах, відсутність доступу до послуг лікарів вузької спеціалізації,знищення системи швидкої допомоги. «Чи готові ви до платної медицини?», -пишуть у анкетах соціологи, навіть не намагаючись зрозуміти, що саме розуміютьреспонденти під «платністю».

Поділюсявласним досвідом. В ті дні, коли я їжджу до батьків, я кожного разу фактичнопроводжу прийом громадян. Приходять знайомі, сусіди, знайомі знайомих і такдалі. Звичайні нормальні люди, які не мріють про «безвіз», адже значна частинатамошнього населення за все своє життя не мала можливості поїхати навіть вобласний центр. Для них навіть мандрівка до Києва – це щось нереальне.

Іось якого змісту були розмови:

-Алла Шлапак: Ви готові платити за лікування – реформа вже фактичнопочалася?

-Співрозмовниця: Вже платимо ж. Хай реформують.

-Алла Шлапак: А скільки готові платити?

-Співрозмовниця: Скільки зможу, але головне, щоб легально, а не «на лапу»і «до кишені».

«Скількизможу» (!!!!) – як кажуть, диявол у деталях. Бо уряд хоче, щоб після реформи небуло ніяких добровільних внесків добровільно обраного розміру. Щоб бабуся незмогла віддячити лікарю городиною чи курятиною, а несла гроші зі своєїзлиденної пенсії. А були чітко визначені тарифи, по яким треба платити в касулікарні. І ані копійкою менше – навіть, якщо в хаті мінусова температураповітря, а діти їдять порожню юшку.

Намкажуть – люди, у яких тепло в оселях і які одержують «реформаторські» зарплати- що немає приводів для паніки. Мовляв ті, кому не буде вистачати, отримаютьсубсидії. По-перше, вже це проходили, коли можновладці співали нам солодкіпісні про комунальні тарифи. І, по-друге, у медичній сфері «тарифи» і«субсидії» мають зовсім різний сенс, ніж у ЖКГ. За квартиру потрібно платитищомісяця, це прогнозовані суми, з якими можна вибудувати якісь відносно розумніспособи компенсації витрат людей. А захворіти по плану неможливо!

Ті,хто придумали виплачувати субсидії на медичні послуги, і близько не розуміють,про що йде мова, і скільки смертей від ненадання медичної допомоги, скількилюдського горя буде на їх совісті. Але до цих «винахідників» дослухаються увладних кабінетах… І нелюдська реформа набирає обертів. За її підсумками «житипо-новому» чи просто ЖИТИ зможуть не всі.

Суттєвачастина населення буде не в змозі платити за лікування. І люди змушені будутьобирати - або лікуватися у «цілителів», або залазити в борги, або хворіти івмирати дома, або виходити на черговий Майдан! ?

ЗапропонованаМінздравом модель реформи і парламентарі, які голосують за неї віднедоумкуватості чи боягузтва, руйнують сферу, яка визнана в усьому світі, якнайдоступніша для всього населення. І це не голослівна заява, до яких нерідко вдаються вітчизняні політики. Цедоведений факт – нещодавно міжнародна компанія Deloitte оприлюднила підсумкищорічного дослідження «Індекс соціального розвитку» за 2017 рік. Найвищі бали,як і минулого року, Україна отримала за позиціями «харчування і базове медичнеобслуговування»! Тож замість того, щоб пишатися і вдосконалюватися, можновладціруйнують ті поодинокі гарні речі, що лишилися в нашій державі…

Тожпостає просте питання: кому все це вигідно? Відповідайте, бо вже настав часказати людям правду!

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net