Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.10.2023 21:08

Боргова яма

Експерт з питань соціальної політики

Уряд повинен нарешті розпочати переговори щодо списання боргу України

Україні, як Польщі не так давно, борги не спишуть, а продовжать і змусять виплатити. Україна сама повідомила кредиторам, що планує провести реструктуризацію зовнішнього боргу країни у розмірі $20 млрд.

 Після продовження боргового рабства Україна проведе роботу із залучення нового фінансування. Кругообіг грошей у природі, але в українців від цього більше грошей не буде.

 Тут би, звісно, знадобилося би  дружнє плече Польщі. Досвіду зі списання боргів  у поляків вистачає.

 Нині борг $130 млрд. України,  віддавати нічим.  Натомість в бюджеті на 2024рік  пробито діру розміром 1 трлн 28 млрд грн – стільки Україна мусить віддати на обслуговування позичок, а це майже стільки ж, скільки виділено на всю оборону країни. Тобто, якщо списати лише цей платіж, можна було б подвоїти фінансування нашої армії. Або в півтора раза більше заплатити нашим пенсіонерам.

 Представники уряду почали обережно зондувати ґрунт та оцінюють реакцію наших «спонсорів». Офіційні переговори з власниками єврооблігацій України щодо реструктуризації мають розпочатися тільки на початку наступного року.

 Усі занепокоєні тим, що міжнародна підтримка України може послабшати, і тому активно рухалися у переговорному процесі. Україна, як завжди, планує випустити нові єврооблігації для заміни наявних. Але навіть якщо це станеться, Україна не зможе залучити нові кошти на ринку капіталу, оскільки програми МВФ не передбачають залучення комерційного фінансування під час реструктуризації боргу. Глухий кут.

 У серпні 2022 року Україна вже отримувала відстрочку щодо виплат частини боргів на два роки. Таке рішення підтримали кредитори України з країн G7, члени «Паризького клубу», власники єврооблігацій та ВВП-варрантів, включаючи Amia Capital, BlackRock, Fidelity International (FIL) та Gemsstock.

 Уряд повинен твердо ставити питання та домагатися списання хоча б частини зовнішнього боргу. Необхідно нарешті розпочати повноцінний переговорний процес щодо списання та реструктуризації боргів України. Це можливо – за часів ковідної епідемії МВФ списав борги 25 країнам, а зараз воююча Україна стоїть за збереження кордонів багатьох країн світу і має повне на це право.  Інакше вже у 2024-2025 роках загальний борг країни може становити вже понад $200 млрд.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи