Кластеризація, автономізація та мережевий підхід як принципи водневої енергетики України
Використання нових принципів та підходів є головним фактором успіху у розбудові ефективної та стійкої водневої енергетики та відповідної інфраструктури
Воднева енергія здобуває все більшу популярність як чиста та стійка альтернатива традиційним системам енергопостачання на основі різних видів палива. Україна, як і багато інших розвинених країн, визнає потенціал водневих технологій та водню як ключового елементу своєї енергетичної трансформації.
Підтвердженням цьому є прийняття у 2021 році Національної економічної стратегії на період до 2030 року, а у 2023 році Енергетичної стратегії України на період до 2050 року.
Аналіз національної енергетики з оглядом на потреби ЄС у питаннях енергетичної безпеки приводить до висновку, що виконання планів формування водневої економіки ЄС дає можливості для використання української газотранспортної системи для транспортування водню до ЄС.
У контексті розвитку водневої енергетики в Україні є запит на опрацювання візії того, яка має бути архітектура водневої енергетики в майбутньому та яким чином мають бути досягнуті стратегічні цілі, закріплені у вище згаданій економічній стратегії, а саме:
- забезпечення високого рівня енергетичної безпеки та інтеграція України в європейський енергетичний ринок;
- забезпечення функціонування розумної, модернізованої та надійної енергосистеми, яка повністю задовольняє вимоги та потреби кінцевих споживачів;
- забезпечення функціонування вільних, ефективних та конкурентних ринків;
- підвищення енергоефективності економіки та забезпечення екологічності енергетичного сектору.
Використання нових принципів та підходів є головним фактором успіху у розбудові ефективної та стійкої водневої енергетики та відповідної інфраструктури.
Головними принципами водневої енергетики повинні бути - кластеризація, автономізація та мережевий підхід.
Кластеризація. Передбачає об'єднання різних елементів водневого ланцюга – виробництва, зберігання та транспортування водню – в єдиному підприємстві або об'єднанні, які функціонують у вигляді локальних кластерів.
Кластеризація забезпечує економію масштабів та оптимальне використання ресурсів. Виробництво водню, яке може включати електроліз та інші технології, може об'єднуватися з системою зберігання, де водень може бути компресованим або рідким, а також з системою транспортування, яка може включати трубопроводи, цистерни або інші засоби.
Створюючи водневі кластери, Україна може сприяти співпраці, оптимізувати використання ресурсів та прискорити розвиток водневої екосистеми. Ці кластери можуть об'єднувати різних стейкхолдерів на ринку водневої енергії, такі як виробники водню, розробники технологій, навчальні заклади та кінцеві користувачі, сприяючи обміну знаннями та створенню синергетичного ефекту. Принцип кластеризації дозволяє ефективно використовувати ресурси та покращує загальну конкурентоспроможність водневого сектора.
Автономізація. Процес забезпечення самостійності та незалежності кластера від зовнішніх джерел енергії. Це означає, що кластер має здатність виробляти, зберігати та використовувати водень власними ресурсами та не залежить від зовнішнього постачання.
Автономізація охоплює використання внутрішніх джерел енергії, таких як відновлювальні джерела, електроліз або інші технології для виробництва водню у межах регіонального кластера. Крім того, це наявність системи зберігання водню у різних станах, яка дозволяє накопичувати його для використання в періодах пікового попиту або в умовах обмеженого доступу до зовнішнього постачання.
Автономізація кластера сприяє зменшенню залежності від імпорту, забезпечує енергетичну стійкість та незалежність регіону, а також сприяє розвитку місцевих господарських систем.
Цей підхід не тільки підвищує енергетичну безпеку та незалежність на локальному рівні, але й створює можливості для економічного зростання та створення робочих місць в регіоні.
Мережевий підхід. Цей підхід означає інтеграцію водневих регіональних кластерів з існуючими енергетичними системами, що створює взаємозв'язок та взаємодію між джерелами енергії та споживчими групами.
Це передбачає спрямування водню на різні групи споживачів, який може використовуватися для виробництва тепла, електрики або для паливних комірок. Також мережевий підхід забезпечує обмін воднем між кластерами, що дозволяє ефективно розподіляти ресурси та забезпечувати баланс між постачанням та попитом.
Така інтеграція дозволяє максимально ефективно використовувати потенціал водню як джерела енергії, сприяючи стабільності та ефективності локальних енергетичних систем. Мережевий підхід допоможе збалансувати виробництво та споживання енергії, забезпечити надійність та незалежність енергопостачання, а також зменшити кількість викидів та створити стійку енергетичну мережу.
Ці принципи – кластеризація, автономізація та мережевий підхід – працюють у взаємодії між собою, створюючи сприятливе середовище для розвитку водневої енергетики в Україні.
Впровадження цих принципів в Україні є комерційно вигідним кроком для сталого економічного розвитку, яке допоможе Україні забезпечити стійкість та ефективне використання енергетичних ресурсів, зменшити викиди та посилити енергетичну незалежність країни.
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко вчора о 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко вчора о 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький вчора о 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 465
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 226
- Модель нової індустріалізації України 181
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 138
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 19427
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 11419
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 4847
-
Дефіцит вітаміну D, ймовірно, впливає на збільшення випадків раку товстої кишки: деталі
Життя 4477
-
Французьке посольство хоче купити історичний будинок у центрі Києва – компанія НЕСТ
уточнено Бізнес 4456