Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.09.2016 15:22
Тривалість роботи в нічний час на змінних роботах
В даній статті з’ясовується тривалість роботи, виконуваної в нічний час на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним.
У випадках, вичерпний перелік, яких передбачено чинним законодавством,тривалість роботи в нічний час є рівнозначна тривалості роботи в денний час. Виникаєприродне запитання: чи може поширюватися вищевказане правило на змінні роботипри шестиденному робочому тижні з одним вихідним?
Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються в нічний час,здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) тазвичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Одними з основних учасників трудовихвідносин є наймані працівники. Сумлінна праця вищевказаних осіб, будучивиконана за трудовим договором, водночас створює майнові або немайнові блага,які в свою чергу приносять значиму вигоду незалежній Україні, яка трансформуєтьсяв правову державу, та її згуртованому народу, що перетворюється в громадянське суспільство.
Трудове законодавство гарантує найманимпрацівникам правовий статус, що, будучи вельми багатоаспектним, водночас охоплюєструктурні елементи, одними з яких є різні за своїм юридичною суттюсоціально-економічні права. Кожна зі вказаних можливостей, будучи закріпленоювідповідним законом, водночасповинна забезпечити повну економічну свободу даних трудівників, а також їх високоякіснийрозвиток, як доброчесних людей.
Право на працю визнано одним з головнихсоціально-економічних прав, реалізовуючи яке, найманий працівник можезабезпечити пристойний рівень матеріального й духовного благополуччя своєїдружньої та порядної родини. Згадану можливість вітчизняний законодавецьзакріпив в юридичних нормах, охоплених ч. 1 ст. 43 Конституції України та ч. 1ст. 2 КЗпП України.
Наймані працівники реалізовують зазначенеправо в ті або інші проміжки календарного часу. Зокрема у випадках, закріпленихчинним законодавством, згадані особи працюють з 10-ої години вечора до 6-оїгодини ранку.
Праці, яка виконується у даний проміжокчасу, властиві відповідні ознаки. Зокрема ч. 1 ст. 54 КЗпП України передбачено безпосереднювказівку про те, щопри роботі, здійснюваній в нічний час, встановлена відповідним закономтривалість роботи (зміни) скорочується на 1-ну астрономічну годину.
Але за жодних обставин не потрібно забуватипро те, що даному правилу притаманні істотні винятки, вичерпний перелік яких всвою чергу охоплено окремими нормативно-правовими актами, що утворюють важливучастину національної системи приватного права. Що це означає?
Чиннезаконодавство передбачає, що тривалість нічної роботи урівнюється з тривалістюденної роботи у випадках, коли це треба за певними умовами. Зокрема згідно з ч.2 ст. 54 КЗпП України вищевказане правило поширюється на змінніроботи при шестиденному робочому тижні з одним вихідним.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
Топ за тиждень
Популярне
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 26093
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11332
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11206
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 5912
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5052
Контакти
E-mail: [email protected]