Іран створює союз з Росією?
Новина про останні домовленності між Росією та Іраном почала розглядатися як оформлення союзу Москви та Тегерану. Але такі припущення є видаванням бажаного за дійсне.
ВчораРосія та Іран домовилися стосовно того, що перша використовуватиме військовуавіабазу Хамадан, яка знаходиться на території другого, для завдання ударів попозиціям ІДІЛ та Джебхат Ан-Нусри – терористичним організаціям, що діють уСирії. Звісно ж, що дана новина почала розглядатися як оформлення союзу Москвита Тегерану. Навіть з’явилися думки щодо тяжіння до нього Анкари, особливо нафоні останніх примирень Володимира Путіна та Реджепа Таїпа Ердогана. Але такаситуація є видаванням бажаного за дійсне.
Перш за все, варто зазначити, що авіабаза Хамадан іраніше використовувалася російськими повітряними силами, але виключно дляздійснення проміжних посадок літаків. Тобто Іран вже на той час надавав Москвіпідтримку. Тому вище зазначена домовленість є закономірною, оскільки вонаповністю відображає спільність інтересів обох сторін – підтримка режиму чинногопрезидента Сирії Башара Асада. Також слід зауважити, що іранські та російські генерали,які беруть участь у сирійському конфлікті, здійснюють значний вплив на процеспланування важливих операцій урядової армії. Тому надання Тегераном своєївійськової авіабази Москві для нанесення повітряних ударів по позиціямбойовиків стало не актом оформлення союзу (який фактично існував і до цього), аскоріше констатацією наявного стану справ.
Але в будь-якому разі варто зважати на публічний характерданої події. Відповідно, в такий спосіб обидві сторони намагалися досягнутипевних цілей. Якщо згадати останні заяви президента Ірану Хасана Руханістосовно невиконання Європою власних зобов’язань щодо зняття санкцій, то стаєзрозумілим, що Тегеран, кроком у сторону Москви, дає чіткий сигнал ЄС. Росія ж,у свою чергу, вказує США на те, що вона може досягнути одностайності по Сирії зкимось іншим. У будь-якому разі обидві сторони виграють від такої домовленості,оскільки засвідчують серйозність намірів та силу власних позицій ублизькосхідному регіоні.
Але такий союз, якщо його можна так називати, є угодою порозрахунку, оскільки Іран та Росія є давніми геополітичними суперниками. Тому він не несе в собі стратегічної мети йне означає утворення вісі Москва-Тегеран. Обидві сторони переслідують лишевласні тактичні інтереси, які виражаються в підтримці Башара Асада тасворідному шантажі ЄС та США.
- О светлом будущем бангладешцев в Украине Володимир Стус 03:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% — не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Третій енергетичний фронт Ростислав Никітенко 29.09.2025 11:43
- Національний ритуал шани: імена полеглих героїв мають звучати вголос! 3868
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 119
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 112
- ВПО як каталізатор змін: в яких регіонах житло дорожчає найшвидше 86
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 59
-
"Важке рішення". Гетманцев запропонував втретє підняти податок на прибуток банків до 50%
Фінанси 85626
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 16660
-
У Раді зареєстрували законопроєкт про перейменування копійки в шаг
Фінанси 11772
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 11079
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 8662