Росія намагається втримати Балкани під контролем
Москва дала хід відчайдушній кампанії спротиву розширенню НАТО на Балканах. І не дарма, адже майже всі перелічені країни вже є членами на вступ до Північноатлантичного альянсу.
Кілька днів тому російська партія влади «Єдина Росія»започаткувала новий політичний проект на Балканах, який має запобігти поширеннюєвроатлантичних прагнень у регіоні. Так, наприкінці минулого тижня єдиноросипідписали з кількома опозиційними партіями Чорногорії спільну декларацію простворення альянсу нейтральних держав у Південно-Східній Європі.
Цей союз задуманий як альтернатива входженню балканськихкраїн до складу НАТО. Ловченську декларацію (за назвою відомої гори вчорногорському місті Цетіньє, де і було створено документ) підписали лідеридвох опозиційних партій Чорногорії – Демократичної народної та Соціалістичноїнародної партії. Основними пунктами декларації є дотримання балканськимидержавами військового нейтралітету, а також визнання приналежності КосовоСербії. За задумом творців проекту, до складу нового союзу мають увійтиЧорногорія, Боснія і Герцоговина, Македонія та Сербія. Гарантами нейтралітетуостанніх виступатимуть, на думку ініціаторів проекту, НАТО і Росія.
Таким чином, Москва дала хід відчайдушній кампанії спротивурозширенню НАТО на Балканах. І не дарма, адже майже всі перелічені країни вже єчленами на вступ до Північноатлантичного альянсу. Виняток становить лишеСербія, яка, проте, сьогодні тісно співпрацює з ЄС і НАТО. Тому Росія просто немає іншого виходу, окрім як створювати і популяризувати альтернативнірегіональні проекти.
Однак подібні кроки Москви виглядають приречено.Політичні сили, на які робить ставку Кремль, - це маргінали балканськоїполітики. Для прикладу, та ж Демократична народна партія Чорногоріїпредставлена в тамтешньому парламенті всього трьома депутатами. Натомістьпровладна більшість країни планує вступити в НАТО вже через рік, а Македонія,Боснія і Герцоговина є офіційними членами на вступ до організації, іприхильників нейтралітету там, м’яко кажучи, не багато.
Отже, факт залишається фактом: Балкани вийшли із зони геополітичноговпливу Росії, і спроби Москви переламати ситуацію за допомогоюполітиків-маргіналів навряд вплинуть на майбутній військово-політичний курс даногорегіону.
- Що чекає українську переробну промисловість та перспективи Кіровоградщини Юлія Мороз 16:10
- Водневі ініціативи в Україні: роль адвокації та GR у розбудові майбутньої енергетики Олексій Гнатенко 12:35
- Ваші гроші, ваше майбутнє: чому важливо перемогти фінансові злочини в державному секторі Акім Кібновський вчора о 21:38
- 60 днів до межі: чому ротація рятує життя і фронт Віктор Плахута вчора о 12:46
- Чого чекати від 15 серпня? Олександр Скнар вчора о 09:03
- Дистанційне управління бізнесом: приховані загрози та мільйонні втрати Артем Ковбель 12.08.2025 23:15
- Небезпечний Uncapped SAFE Note: що це таке і як інвестору не потрапити в пастку Роман Бєлік 12.08.2025 18:30
- Тіньова імперія Telegram: як право і держава приборкують анонімну свободу Дмитро Зенкін 12.08.2025 14:58
- Гра за правилами: чому відповідальність – це основа гемблінг-індустрії Михайло Зборовський 12.08.2025 12:30
- Перемовини США та рф приречені Ігор Шевченко 12.08.2025 12:27
- Зберегти код нації: особистий досвід гуцулки про українську ідентичність за кордоном Наталія Павлючок 12.08.2025 11:22
- Ваш генератор може заробляти Ростислав Никітенко 12.08.2025 10:14
- Базовая военная подготовка в вузах: права студентов и последствия отказа Віра Тарасенко 11.08.2025 22:18
- Порівняння податкових навантажень: Велика Британія vs Кіпр для IT-компаній і фрілансерів Дарина Халатьян 11.08.2025 17:41
- Енергія хорошої пам'яті Євген Магда 11.08.2025 17:20
-
Вкладник намагався відсудити у ПриватБанку 3 млрд євро за депозит 1995 року
Фінанси 24337
-
У "маркетплейсі дронів" DOT-Chain Defence виконали перші замовлення
оновлено Бізнес 7869
-
Гетманцев: Рада не планує ухвалювати закон щодо крипторезерву, НБУ проти
Фінанси 6240
-
Галина Ободець: "Українське походження товару – ще не гарантія успіху на полиці"
Новини компаній 4579
-
Шмигаль терміново зв'язався з главою Rheinmetall після його скарг на бюрократію в Україні
Бізнес 4085